baner strona glowna

caritas logo 

To grupa ludzi, szczególnie żywo mających w pamięci słowa Chrystusa: „...wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych – mnieście uczynili”. Pragną oni żyć zgodnie z dewizą św. Jakuba Apostoła, który upominał: „...wiara bez uczynków martwa jest”.

Tak więc ich gorącej modlitwie w intencji parafian - szczególnie tych żyjących w niedostatku lub dotkniętych przez najróżniejsze życiowe biedy - towarzyszy czynna troska o pomoc materialną wszystkim potrzebującym. Angażują się oni w zbiórki pieniędzy i darów materialnych, dla dzieci i dorosłych zmagających się z trudną sytuacją życiową tak w naszej parafii jak i w całej diecezji.

Zespół Caritas przy parafii św. Henryka:

Małgorzata Skiba, przewodnicząca
Marianna Rasała, zastępca przewodniczącej
Danuta Ścigaj, skarbnik
Alfreda Szczeblowska
Maria Debogórska
Kazimiera Szustakiewicz
Regina Porucznik
Janina Jabłońska
Krystyna Kotowska
Czesława Palewicz
Danuta Lucińska

Lista nie jest zamknięta i nigdy nie będzie bowiem każdy kto wyrazi wolę współpracy zostanie mile przyjęty, bo pomysłów na świadczenie miłosierdzia wobec ubogich na duszy i ciele mamy sporo. Zapraszamy do wspólnej służby w szeregach parafialnego zespołu Caritas. Obecnie - wrzesień 2012 r. pod opieką zespołu są 52 rodziny i osoby samotne.

Dyżury:
niedziele: w godz. 8:00 – 14:00
środy: w godz. 16:00 – 18:00 (oprócz II środy m-ca)

Spotkania zespołu:
II środa miesiąca godz. 16:00. Paczki żywnościowe wydajemy w I sobotę miesiąca od godz. 13:00 – 15:00

Pomagamy osobom bez środków do życia, chorym, samotnym, rodzinom wielodzietnym. Kryterium ekonomiczne to: 716,50 zł dla osoby samotnej i 526,50 zł dla jednego członka rodziny.

Opiekun: ks. proboszcz Krzysztof Mak

Copyright © 2016 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl