baner strona glowna

katechezy wroclawskie2017 m

Trzeci sezon czwartkowych katechez wielkopostnych zapowiada się bardzo atrakcyjnie: prelekcje ks. Piotra Pawlukiewicza, ks. Dariusza Oko, ks. Aleksandra Radeckiego, Jacka Pulikowskiego, Marii Ciesielskiej i wreszcie dysputa wrocławskich biskupów: Andrzeja Siemieniewskiego i Jacka Kicińskiego. Po każdej katechezie czuwanie modlitewne poprowadzi jedna z wrocławskich wspólnot. Początek już 2 marca br.

Na rozpoczynający się wkrótce Wielki Post Metropolita Wrocławski Abp Józef Kupny zaprasza na Czwartkowe Katechezy Wielkopostne – trzecią edycję cotygodniowych prelekcji, cieszących się dużym uznaniem i frekwencją. Propozycja ma bardzo prostą formułę: co tydzień, w każdy czwartek Wielkiego Postu, o godzinie 19.00 (która pozwala skorzystać z zaproszenia także pracującym do późna) w kościele garnizonowym p.w. św. Elżbiety przy wrocławskim rynku katechezę wygłasza jeden z prelegentów. Tematy katechez dotykają spraw rodziny, małżeństwa, wychowania czy też powołania życiowego. Prelegenci to znakomici mówcy, zarówno duchowni, jak osoby świeckie, znani w całej Polsce kaznodzieje i szanowani specjaliści.

Poprzednie dwie edycje Katechez Czwartkowych cieszyły się ogromnym zainteresowaniem: bazylika św. Elżbiety w czwartkowe wieczory Wielkiego Postu wypełniała się słuchaczami. Na prelekcje przychodziło jednorazowo nawet do 2 czy 3 tysięcy osób!

Nagrania katechez w internecie miały do tej pory ponad 330 000 wejść! Można je znaleźć na kanale Youtube poprzez strony: www.katechezy.wroclaw.plwww.radiorodzina.plwww.tvrodzina.pl oraz poprzez media społecznościowe Radia Rodzina, które jest od 3 lat organizatorem tego projektu.

Miejsce: Bazylika Garnizonowa pw. św. Elżbiety przy wrocławskim Rynku 
Czas: czwartki wielkopostne, godz, 19:00 
www.katechezy.wroclaw.pl

Copyright © 2016-2018 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl