baner strona glowna

wniebowstąpienie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na podczas nabożeństwa majowego.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego- o 8.30 godzinki ku czci NMP, o 18.00 Nabożeństwo majowe,

Wtorek- 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Podziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Dla zmarłych prośmy o radość nieba.

Środa - o godz. 18.00 majowe i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy. To ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną

Rok temu w tym czasie zainaugurowaliśmy charytatywne koncerty na rzecz renowacji naszych organów. W tym roku organizacja koncertu jest niemożliwa z powodu ograniczeń, ale pamiętając o tym, że muzyka jest INTEGRALNĄ częścią liturgii zapraszamy za ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe, które będzie bardziej muzyczne niż zwykle.
"Nabożeństwo Maryjne malowane dźwiękiem" – 31 maja 2020 o 17.30 w trakcie będziemy wspólnie śpiewać pieśni maryjne i wysłuchamy utworów organowych i improwizacji, które pięknem organowego brzmienia jeszcze bardziej przybliżą nas do Boga. Na zakończenie będzie można wesprzeć dalsze prace remontowe organów składając dobrowolne ofiary do specjalnie przygotowanej na ten cel skarbony z piszczałkami. Serdecznie zapraszamy.

uzdrowienieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, aby misterium paschalne mogło przemienić nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział
w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią
i bezinteresownością. Tak rodzą się wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu
w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Przypominamy
o potrzebie wytrwałej i żarliwej modlitwę błagalną o deszcz.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela - Godzinki ku czci NMP o 8.30, o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe

Poniedziałek100 lecie urodzin Karola Wojtyły- św. Jana Pawła II

Środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00,

Piątek- wypominki roczne o 17.30.

Rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha św.

Niedziela –uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Godzinki ku czci NMP o 8.30,
o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe

W związku z realizowanym kolejnym etapem remontu elewacji kościoła zwracamy się z prośbą o przekazanie ofiary na ten cel 24 maja 2020 do skarbonki przy stoliku z prasą katolicką. W Marcu zebraliśmy 3300zł. Za wszelką dotychczasową pomoc na rzecz kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać!

droga JezusOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 1. Na wspólną modlitwę litanią loretańską zapraszamy codziennie o godz. 18.00.
 2. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • Niedziela - Godzinki ku czci NMP o 8.30, o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe
 • Poniedziałek – Msza św. w int. Papieża, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o 18.30
 • ŚrodaMB Fatimskiej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Różaniec Fatimski po wieczornej mszy św., przynosimy świece,

 • Czwartekśw. Macieja Apostoła
 • DZIEŃ POSTU.Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Konferencja Episkopatu Polski prosi nas, abyśmy odpowiedzieli na apel Papieża Franciszka i ogłosili w parafiach dzień postu.
 • Sobotaśw. Andrzeja Boboli
 • Niedziela - Godzinki ku czci NMP o 8.30, o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


dobry pasterzDzisiejszą niedzielę przeżywamy w jako Światowy dzień modlitw  o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej parafii. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

Na wspólną modlitwę litanią loretańską zapraszamy codziennie o godz. 18.00.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Dzisiaj- I niedziela m-ca, Adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.,

Godzinki ku czci NMP o 8.30,

Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.30, po niej zmiana Tajemnic,

od godz. 17.00 do godz. 18.00 Adoracja, a o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe,

Poniedziałek - św. Floriana

Środaśw. Apostołów Filipa i Jakuba, o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

I Czwartek – adoracja po mszy św. do godz. 20.00.

Piątek - św. Stanisława Biskupa - głównego patrona Polski

Sobota – w katedrze o 10.00 odbędą się święcenia diakonatu. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych do kapłaństwa

Niedziela - Godzinki ku czci NMP o 8.30, o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Biblijna rozpoczyna Tydzień Biblijny. Z okazji Czwartego Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego zachęcamy do lektury i medytacji Ewangelii wg. św. Mateusza. Niech Słowo Boże stanie się inspiracją do lepszego chrześcijańskiego życia.

W liturgii na Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć do 65 osób. Serdecznie zapraszamy i przypominamy o zachowaniu odstępów w ławkach, maski ochronne nosimy również w kościele. W dalszym ciągu transmisje Mszy świętej będą prowadzone na stronie parafii na Facebooku. W tygodniu o 18.30, W niedzielę o 7.00, 9.00,11.00, 12.30, 18.30, 20.00. Prosimy o subskrypcję kanału na YouTube.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Biblijna, o godz. 8.30 Godzinki ku czci NMP, o godz.18.00 Nieszpory,

Środa – św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy, o 18.00 nowenna do MBN Pomocy.

Piątek1 maja św. Józefa Rzemieślnika, spowiedź od 17.00.

W piątek rozpocznie się miesiąc maj. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 18.00 przed wieczorną Eucharystią.

Sobota - uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny.(przeniesiona z 3 maja) Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 7.30 do 9.00.
Nie będzie odwiedzin chorych z
Komunią Świętą

2 maja, to Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób pokazać nasze przywiązanie do barw narodowych.

Jezu Ufam Tobie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

W duchu Miłosierdzia Bożego w odpowiedzi na wezwanie Arcybiskupa Józefa Kupnego zachęcamy do tworzenia „parafialnej tarczy antykryzysowej”. Polega ona  na wspieraniu tych, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszych parafii. Zachęcamy do skorzystania z ich oferty, robienia zakupów w osiedlowych sklepikach, a kiedy to będzie możliwe do odwiedzania restauracji i kawiarni, które znajdują się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania do korzystania z usług m.in. fryzjerów, fizjoterapeutów, rehabilitantów czy mechaników samochodowych   Również na naszej parafialnej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń możemy umieszczać informację  nt. dostępnych w naszej parafii usług lub zapotrzebowaniu na nie. Swoje ogłoszenia można przynosić do Kancelarii bądź przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

o godz. 8.30 Godzinki ku czci NMP

o godz 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

W tym dniu składamy w kościele skarbonki Caritas z wielkopostną jałmużną.

Środa– o godz. 18.00 nowenna do MBNPomocy,

Piątek- wypominki roczne o 17.30.

Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

Od poniedziałku w liturgii na Mszy św. w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć
do 65 osób. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i przypominamy o zachowaniu odstępów
w ławkach, maski ochronne nosimy również w kościele. W dalszym ciągu transmisje Mszy świętej będą prowadzone na stronie parafii na Facebooku.
W tygodniu o 18.30, W niedzielę

o 7.00, 9.00,11.00, 12.30, 18.30, 20.00. Prosimy również o subskrybowanie naszego kanału na YouTube.

Zwracamy się do NASZYCH PARAFIAN i do Tych z PAŃSTWA, którym leży na sercu troska o nasz kościół z prośbą o pomoc. Utrzymujemy się z waszych ofiar. Prosimy o wsparcie....
56 1090 2486 0000 0001 1938 7702
z dopiskiem: „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

zmartwychwstanieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś – obchodzimy największą uroczystość naszej wiary – Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku.

Ponieważ zostały utrzymane obostrzenia dotyczące obecności 5 osób na liturgii zapraszamy do uczestnictwa poprzez transmisję na żywo prowadzone na stronie parafii na Facebooku.
W tygodniu o 18.30, W niedzielę o 7.00, 9.00,11.00, 12.30, 18.30, 20.00. Prosimy również o subskrybowanie naszego kanału na YouTube.

Zwracamy się do NASZYCH PARAFIAN i do Tych z PAŃSTWA, którym leży na sercu troska o nasz kościół z prośbą o pomoc. Utrzymujemy się z waszych ofiar. Prosimy o wsparcie.... 56 1090 2486 0000 0001 1938 7702 z dopiskiem: „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

Trwa pandemią korona wirusa

NIE WYCHODŹMY BEZ POTRZEBY Z DOMU,

Grupa wolontariuszy, pełnoletnie osoby - zadeklarowały pomoc osobom starszym
i potrzebującym w zrobieniu zakupów,
Zainteresowane pomocą osoby prosimy

o kontakt pod numerem telefonu 663840207 do p. organisty Krzysztofa. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej grupy też może dzwonić pod ten numer.

Obowiązuje Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św.

W rozpoczętym dziś Tygodniu Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

dzisiaj – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.30, 20.00,

o godz. 18.00 zapraszamy na Transmisję Nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego, od poniedziałku do soboty – po wieczornej Mszy Św.,

Wielkanocny Poniedziałek – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.30.

        List Rektora PWT, taca na PWT i MWSD we Wrocławiu,

Środa w Oktawie Wielkanocy – o godz. 18.00 nowenna do MBNPomocy,

Piątek w Oktawie Wielkanocy – W tym dniu nie ma postu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego, o 15.00 transmisja Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego

Kancelaria we wtorek, środę, czwartek 16.00-18.00 tylko w pilnych sprawach po kontakcie telefonicznym.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Wielkim Tygodniu: Osobom przygotowującym dekoracje, oprawę liturgiczną i muzyczną. W tym roku szczególnie dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie transmisji liturgii online przez Internet.

Parafianom i gościom (internetowym) na Te święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny
w miłości, jedności i pokoju.

Niedziela palmowa 1OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. W Tym roku wyjątkowo ograniczonego w kwestii dostępu do udziału w liturgii.
W związku z ograniczeniem ilości wiernych na Mszy św. w świątyni do 5 osób drzwi kościoła ze względów bezpieczeństwa będą zamknięte. Pierwszeństwo mają osoby  zamawiające intencję Mszy św.

Zapraszamy do uczestnictwa poprzez transmisję na żywo prowadzone na  stronie parafii na Facebooku. W tygodniu o 18.30, W niedzielę o 7.00, 9.00,11.00, 12.30, 18.30, 20.00. Gorzkie Żale 17.30. Prosimy również o subskrybowanie naszego kanału na YouTube.

 Zwracamy się do NASZYCH PARAFIAN i do Tych z PAŃSTWA, którym leży na sercu troska
o nasz kościół z prośbą o pomoc.
Utrzymujemy się z waszych ofiar. Prosimy o wsparcie.... 56 1090 2486 0000 0001 1938 7702 z dopiskiem: „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO"

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
Nie będzie święcenia palm, zmiany tajemnic Żywego Różańca ani nauk chrzcielnych,

środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,

Kancelaria we wtorek, środę 16.00-18.00 tylko w pilnych sprawach po kontakcie telefonicznym.

Na osoby zainteresowane spowiedzią przedświąteczną będziemy czekać w poniedziałek, wtorek
i środę (po mszach porannych) i po południu od 16.00-do 18.00. Dzwonimy domofonem.

Triduum paschalne – w związku z epidemią korona wirusa liturgia Triduum będzie uproszczona i sprawowana BEZ UDZIAŁU WIERNYCH tylko przy udziale pełnoletnich członków Liturgicznej Służby Ołtarza. Zachęcamy do śledzenia transmisji internetowej z naszej świątyni. Link dostępny na stronie parafii.

Wielki Czwartek
o godz. 18.30 – Transmisja Liturgii Wieczerzy Pańskiej rozpoczynająca Święte Triduum Paschalne,

Wielki Piątekw tym dniu obowiązuje post ścisły,

o godz. 15.00 – Transmisja Nowenny do Bożego Miłosierdzia rozpoczynająca Nowennę.
o godz. 16.00 – Transmisja Drogi Krzyżowej
o godz. 18.30 – Transmisja Liturgii Męki Pańskiej,
Wielka Sobota Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień

BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW NIE BĘDZIE,
o godz. 15.00 – Transmisja Nowenny do Bożego Miłosierdzia
o godz. 21.30 – Transmisja Liturgii Wigilii Paschalnej,

zasloniety krzyzOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Drodzy Parafianie! Sytuacja obecna jest trudna dla wszystkich. W związku z ograniczeniem ilości wiernych na Mszy św. w świątyni do 5 osób drzwi kościoła ze względów bezpieczeństwa będą zamknięte. Zapraszamy do uczestnictwa poprzez transmisję na żywo prowadzoną przez stronę parafii na Facebooku. W tygodniu o 18.30, W niedzielę o 7.00, 9.00,11.00, 12.30, 18.30, 20.00. Gorzkie Żale 17.30. Traktujemy to jako sytuację tymczasową i mamy nadzieję, że najszybciej jak tylko to będzie możliwe wrócimy do normalnego funkcjonowania i Mszy św. na żywo w kościele z obecnością wiernych. Link do transmisji można znaleźć na stronie parafii.

 Zwracamy się do NASZYCH PARAFIAN i do Tych z PAŃSTWA, którym leży na sercu troska o nasz kościół z prośbą o pomoc. Utrzymujemy się z waszych ofiar. Prosimy, aby przynajmniej to co zwykle wrzucacie na tacę, nadal przekazywać wpłacając na konto. Bardzo dziękujemy za Wasze zrozumienie, życzliwość i modlitwę. Prosimy o wsparcie.... 56 1090 2486 0000 0001 1938 7702 z dopiskiem: „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO"

 1. Trwa pandemią koronawirusa
 • NIE WYCHODŹMY BEZ POTRZEBY Z DOMU, wszelkie kontakty ograniczmy o koniecznego minimum.
 • Grupa wolontariuszy, pełnoletnie osoby - zadeklarowały pomoc osobom starszym i potrzebującym w zrobieniu zakupów, Zainteresowane pomocą osoby prosimy o kontakt pod numerem telefonu 663840207 do p. organisty Krzysztofa. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej grupy też może dzwonić pod ten numer.
 • Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. Osoby w podeszłym wieku, osoby
  z przejawami infekcji, dzieci i młodzież szkolna, dorośli, oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem NIECH ZOSTANĄ W DOMU, uczestnicząc w mszy przez Internet/radio/ TV.
 • Kancelaria we wtorek, środę i czwartek 16.00-18.00 tylko w pilnych sprawach po kontakcie telefonicznym.
 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • V niedziela Wielkiego Postu, godzinki NMP o 8.30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30,
 • Wtorek – o 18.30 spotkanie online dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8. Grupa na Facebooku.
 • środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,
 • sobota- odwiedziny chorych są odwołane.
 • Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
  Nie będzie święcenia palm, zmiany tajemnic Żywego Różańca ani nauk chrzcielnych.

 

 • W związku z Epidemią korona wirusa liturgia Triduum będzie uproszczona i sprawowana bez udziału wiernych
  tylko przy udziale pełnoletnich członków Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

 • I Komunia św. jest przeniesiona na trzecią niedziele września 20.09.2020.
 1. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny dostępny w wersji elektronicznej.
 2. W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.  .
 3. Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom na czas przeżywania Wielkiego Postu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

laetareOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Jezus przychodzi, aby otworzyć nasze oczy na to co jest naprawdę ważne i potrzebne w naszym życiu. Co mi daje prawdziwą radość?
 2. W związku z pandemią koronawirusa przypominamy
 • NIE WYCHODŹMY BEZ POTRZEBY Z DOMU, wszelkie kontakty ograniczmy o koniecznego minimum.
 • Grupa wolontariuszy, pełnoletnie osoby - zadeklarowały pomoc osobom starszym i potrzebującym w zrobieniu zakupów, Zainteresowane pomocą osoby prosimy o kontakt pod numerem telefonu 663840207. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej grupy też może dzwonić pod ten numer.
 • Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. Osoby w podeszłym wieku, osoby
  z przejawami infekcji, dzieci i młodzież szkolna, dorośli, oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem NIECH ZOSTANĄ W DOMU, uczestnicząc w mszy przez Internet/radio/ TV.
 • Episkopat zezwala na przyjmowanie komunii na rękę, jest też zachęta do przyjmowania Komunii duchowej (pragnienie przyjęcia Jezusa do serca bez fizycznego spożycia konsekrowanej hostii).
 • Przyjmując komunię na rękę z lewej ręki tworzymy koszyczek i podkładamy pod nią prawą rękę na krzyż. Ręce trzymamy skrzyżowane na wysokości serca. Gdy kapłan położy Ciało Chrystusa na naszej lewej dłoni prawą ręką z szacunkiem podnosimy je do ust i od razu spożywamy, uważając żeby żadna z partykuł nie spadła na ziemię.
 • Znak pokoju przekazujemy skinieniem głowy.
 • Kancelaria we wtorek, środę i czwartek 16.00-18.00 tylko w pilnych sprawach po kontakcie telefonicznym.
 • Wszystkie działania duszpasterskie – nauki dla narzeczonych, poradnia rodzinna, schola, chór spotkania dla bierzmowanych i dla dzieci I komunijnych są zawieszone do odwołania
 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • IV niedziela Wielkiego Postu, godzinki NMP o 8.30,
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.
 • środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,
 • 25 marca to uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to w Kościele Dzień Świętości Życia
  i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tych dniach kiedy szczególnie dostrzegamy kruchość ludzkiego życia zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej
  o godz. 18.30. Można się włączyć w Duchową Adopcję uczestnicząc w Mszy św. za pośrednictwem radia lub telewizji.
 • piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30,
 1. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie.
 2. W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które w ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi.  

Apelujemy o oddawanie krwi, ponieważ jest ona potrzebna szczególnie teraz.

najbardziej oczekiwana jest krew grupy O Rh - (ujemne), gdyż w nagłych wypadkach, przy braku krwi właściwej grupy, może być przetoczona każdemu biorcy. Problem polega na tym, że jest to jedna z rzadziej występujących grup krwi. Posiada ją zaledwie ok. 7 proc. Polaków

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Wincenty Stoch, Wanda Korczak, Mieczysław Lubiński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…
 2. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

krzyz taizeOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Mieliśmy rozpocząć dzisiaj rekolekcje wielkopostne jednak z powodu pandemii rekolekcje ograniczą się tylko do dzisiejszej Kazanie głosi Ks. Bartosz Trojanowski.

W związku z zarządzeniami Sanepidu i innych służb odnośnie koronawirusa

W najbliższych dniach NIE WYCHODŹMY BEZ POTRZEBY
Z DOMU
, wszelkie kontakty ograniczmy o koniecznego minimum.

Grupa wolontariuszy, pełnoletnie osoby z naszej parafii zadeklarowały pomoc osobom starszym i potrzebującym w zrobieniu zakupów, tak aby nie musiały niepotrzebnie narażać swojego życia i zdrowia podczas wychodzenia z domów. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod numerem telefonu 663840207.

Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej grupy wolontariuszy również może dzwonić pod ten numer.

Udzielona została dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. Osoby
w podeszłym wieku, osoby z przejawami infekcji, dzieci i młodzież szkolna , dorośli, oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem NIECH ZOSTANĄ W DOMU, uczestnicząc
w transmisji mszy przez Internet/radio/telewizję.

Episkopat zachęca do przyjmowania komunii na rękę, jest też zachęta do przyjmowania Komunii duchowej (pragnienie przyjęcia Jezusa do serca bez fizycznego spożycia konsekrowanej hostii).

Przyjmując komunię na rękę z lewej ręki tworzymy koszyczek i podkładamy pod nią prawą rękę na krzyż. Ręce trzymamy skrzyżowane na wysokości serca. Gdy kapłan położy Ciało Chrystusa na naszej lewej dłoni prawą ręką z szacunkiem podnosimy je do ust i od razu spożywamy, uważając żeby żadna z partykuł nie spadła na ziemię.

Znak pokoju przekazujemy skinieniem głowy

Kancelaria we wtorek, środę i czwartek 16.00-18.00 tylko w pilnych sprawach po kontakcie telefonicznym.

Wszystkie działania duszpasterskie – nauki dla narzeczonych, poradnia rodzinna, schola, chór spotkania dla bierzmowanych i dla dzieci I komunijnych są zawieszone do odwołania

KrzyzOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
 2. Zachęcamy do podjęcie na czas wielkiego postu abstynencji od alkoholu. Księga, do której można wpisywać swoją deklarację jest położona na klęczniku przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 3. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (w piątki), a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału
  w zabawach”.
 4. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 15 marca. Nauki wygłosi dla nas
  Bartosz Trojanowski. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych będzie dostępny na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
 5. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • niedziela II m-ca, podczas której zbieramy ofiary do puszek na dalszy remont kościoła.
  W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto 3400 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

 • poniedziałek- Msza św. w int. Papieża Rodziny Radia Maryja i TV Trwam o 18.30,
 • środa –Nowenna do MBNP o godz. 18.00,
 • piątek- Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30, Różaniec fatimski po mszy wieczornej,
 • sobota- ks. Mateusz odwiedzi chorych z komunią,
 • niedziela – Apostolat Zbawczego Cierpienia msza o 12.30,

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu

 1. Parafialny Zespół „Caritas” rozprowadza świece Paschaliki (małe 6 zł, duże 14 zł), baranki z białej czekolady (po 5 zł) i  skarbonki na jałmużnę wielkopostną.
 2. 22 marca spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych po mszy na 11.00, dla dzieci próba śpiewu,
 3. Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2020/2021 do nieodpłatnej publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej, publicznego Liceum Salezjańskiego, Technikum Salezjańskiego oraz zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w szkole podstawowej w środę 19 marca od godz. 17.30, w liceum w sobotę 21 marca, a w technikum 28 marca w godzinach od 1000 do 1400. Bliższe informacje na plakatach oraz na stronie salez-wroc.pl
 4. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny i Nowe Życie.
 5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Stanisław Zieliński, Emilia Łuczak, Renata Bartyńska, Janina Bryłka. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…
 6. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy
  i ciała.
 7. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Najświętsze Serce”

droga krzyzowa 2018 01OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Droga Krzyżowa – w  piątki o godz. 9.00 i 17.30,

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.30.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

I niedziela – godzinki o 8.30, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy o 12.30, Katecheza chrzcielna o 16.00, Adoracja od 17.00.Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30. Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu

wtorek – po mszy wieczornej adoracja krzyża ze śpiewami TAIZE,

popielecOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość
  w naszych rodzinach i parafii.
 2. Kończy się karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty czas Wielkiego Postu.
 3. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • niedziela – godzinki o 8.30, godz. 18.00 Nieszpory,
 • ŚRODA POPIELCOWAMsze św. z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30,
 • o godz. 18.00 – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do czynnego włączenia się w ten akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 • Od Środy Popielcowej trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK 1432).
 • piątekDroga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30.
 • I niedziela – godzinki o 8.30, godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy o 12.30, Katecheza chrzcielna o 16.00, Adoracja od 17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

droga JezusOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Jakże często można usłyszeć mądrych tego świata, którzy odrzucają Boze przykazania twierdząc, iż nie cierpią ograniczeń, że kochają wolność. Gdyby pojęli tajemnicę Bożej mądrości, dostrzegliby, że Dekalog jest darem kochającego Ojca, który nie chce, aby Jego dzieciom stała się krzywda. Ale człowiek jest wolny i może wybierać

 1. W tym tygodniu, w sobotę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
 2. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • Niedziela-Apostolat Zbawczego Cierpienia msza o 12.30 i spotkanie w salce,

     godzinki o 8.30, godz. 18.00 Nieszpory,

 • środa-Nowenna do MBNP o godz. 18.00,
 • piątek -wypominki roczne o 17.30
 • sobota- święto Katedry św. Piotra Apostoła

mb gromnicznaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Ukazuje nam ono Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i zbiórka na zakony klauzurowe.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

niedziela- święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, Godzinki ku czci NMP o 8.30, Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Św.

na mszy o 11.00 poświęcenie świec dzieci I Komunijnych, po mszy próba śpiewu,

o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR, o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna,

2 lutego 2020 o godz. 16.30 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd i świąteczny koncert organowy. Wystąpi przy organach Jakub Zawadzki i Ilona Kalińska (flet). Dochód przeznaczony jest na renowację organów.

toraOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, Dzisiejsza niedziela jest również z ustanowienia papieża Franciszka niedzielą Słowa Bożego.

W naszej parafii gościmy autora Rymowanych Ewangelii Romcia Tomcia. Poeta, dając świadectwo swojej wiary i podpisując swoje książki, będzie zachęca do rodzinnego czytania Pisma świętego.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

niedziela- Godzinki ku czci NMP o 8.30, o godz. 18.00 Nieszpory,

wtorek- św. Tomasza z Akwinu

środa –Nowenna do MBNP o godz. 18.00,

piątek – św. Jana Bosko,

sobota – I m-ca, Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do 9.00, o 9.00 msza
o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Charbela,

przyszła niedziela – I m-ca, święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej, po Mszy św. o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR, o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna,

2 lutego 2020 o godz. 16.30 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd i świąteczny koncert organowy. Wystąpi przy organach Jakub Zawadzki i Ilona Kalińska (flet). Dochód przeznaczony jest na renowację organów.

godz. 17.00–18.00 wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Nieszpory, Zbiórka na zakony klauzurowe,

pawelOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym
  w świecie.
 2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się
  w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
 3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
 4. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • Niedziela – Godzinki ku czci NMP o 8.30,

na mszy o 11.00 poświęcenie książeczek dzieci I komunijnych, po mszy próba śpiewu,

Apostolat Zbawczego Cierpienia ma mszę o 12.30 i spotkanie w salce, o 18.00 Nieszpory,

 • wponiedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania o 19.15, 
 • we wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci,
 • a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 • nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 • piątek - św. Franciszka Salezego bpa i doktora Kościoła,
 • wypominki roczne o godz. 17.30, Msza św. w int. zbiorowych za zmarłych o godz. 18.30,
 • sobota – Nawrócenie św. Pawła – święto.
 • Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii po Mszy św. o godz. 9.00
  do godz. 18.30. Zachęcamy członków Wspólnoty Żywego Różańca do podejmowania dyżurów
  w ramach tej Adoracji
  .
 • W przyszłą niedziel w naszej parafii gościć będzie autor Rymowanych Ewangelii Romcio Tomcio. Poeta, dając świadectwo swojej wiary i podpisując swoje książki, będzie zachęcał do rodzinnego czytania Pisma świętego.
 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, krzyż,
  2 świece, wodę święconą i kropidło. Niech ten dzień zgromadzi całą Rodzinę i stanie się swoistym świętem dla wszystkich domowników.
 • Do 7 lutego kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę, czwartek i w sobotę od 8.00 do 9.00
 • Kolędę od poniedziałku do piątku rozpoczynamy od 16.00, a w sobotę o 15.00,

20.01 poniedziałek ul. Pabianicka 4-14, 1-23,

21.01 wtorek        ul. Pabianicka 16-26, ul. Kamienna 90-104, ul. Wesoła 2-4,

22.01środa            ul. Wesoła 6-42,

23.01 czwartek     ul. Wesoła 1-23,

24.01 piątek         ul. Wesoła 25-35, 44-50, ul. Joannitów 8-22, ul. Sucha 15,

25.01 sobota         ul. Dyrekcyjna 33-43, , ul. Gajowa 1-3, ul. Dawida 8-32,

 1. 2 lutego 2020 o godz. 16.30 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd i świąteczny koncert organowy.
  Wystąpi przy organach Jakub Zawadzki i Ilona Kalińska (flet). Dochód przeznaczony jest na renowację organów.

I Chrzest Pana Jezusa w JordanieOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie. „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.
 2. W tym tygodniu
 • dzisiaj – Godzinki ku czci NMP o 8.30, o godz. 18.00 Nieszpory,
 • zbiórka do puszek na remont kościoła, w grudniu zebraliśmy 4000 zł wraz z wpłatami na konto. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.

Schola dziecięca w niedzielę zaprasza na koncert kolęd po mszy na 11.00.

O 14.00 spotkanie dla rodzin przyjmujących pielgrzymów podczas ESM Taizé,

 • poniedziałek – 18.30 msza św. w int. Papieża, Ojczyzny, Rodziny Radia Maryja, TV Trwam, różaniec Fatimski po mszy wieczornej,
 • środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,

niedziela – na mszy o 11.00 poświęcenie książeczek dzieci I komunijnych, po mszy obowiązkowa próba śpiewu,

 1. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą.

OTKOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mansionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
 2. Piękną tradycją związaną z tą uroczystością staje się Orszak Trzech Króli. W to wspólnotowe świętowanie włącza się wiele polskich rodzin, dorosłych i dzieci, wspólnot parafialnych. Jest to wspaniała publiczna manifestacja wiary i radości z przyjścia Zbawiciela na świat.
 3. W rozpoczętym tygodniu:
 • niedziela – I niedziela m-ca Godzinki ku czci NMP o 8.30, zmiana tajemnic ŻR po Mszy św.
  o godz. 12.30, Katecheza chrzcielna o 16.00, od godz. 17.00 – 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Nieszpory,
 • poniedziałek - Uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego do puszek tego dnia będą zbierane ofiary na Krajowy Fundusz Misyjny. Polecam tę składkę ofiarności Parafian., Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.30.

 o 15.00 spotkanie kolędowe wspólnoty żywego różańca,

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl