baner strona glowna

jezus naucza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafialny Zespół Caritas dziękuje za przyniesione kwiaty, zioła i kłosy oraz za pomoc przy wykonywaniu i rozprowadzaniu bukietów na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zebraną kwotę 2111 zł. przeznaczymy na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii.

 1. W czasie wakacji – lipiec, sierpień
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.

 

 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • Dzisiaj niedziela –Godzinki o 8.30, Nieszpory o godz. 18.00,
 • poniedziałek – św. Jana Eudesa
 • wtorek - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
 • środa – św. Piusa X, papieżao 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • czwartek - Najświętszej Maryi Panny Królowej
 • piątek –św. Róży z Limy i wypominki roczne o godz. 17.30
 • sobota Święto św. Bartłomieja, Apostoła
 • niedziela- Godzinki o 8.30, Nieszpory o godz. 18.00,

MB HenrykOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rozpoczęty remont naszego kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę 3800 zł. wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie prace polecamy modlitwie naszych Parafian.
 2. W czwartek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30. Nie ma mszy o 20.00.
 3. W Polsce ta uroczystość to święto Matki Bożej Zielnej. Parafialny zespół Caritas zwraca się z prośbą o pomoc przy wykonywaniu bukiecików na uroczystość Wniebowzięcia NMP w środę tj. 14 sierpnia od godz. 16.00. Prosimy również
  o kłoski, kwiaty i zioła. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
 4. W czasie wakacji – lipiec, sierpień

mb czestochowaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Zachęcamy do wpisywania się do naszej parafialnej księgi Trzeźwości wyłożonej przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza
  Krzysztofa i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
 1. W czasie wakacji – lipiec, sierpień
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.
 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • Dzisiaj – I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR, o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna.
 • O 16.30 Kolejny już koncert organowy, szczegóły na plakacie
 • Od godz. 17.30–18.00 wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nieszpory o godz. 18.00,
 • wtorek- święto Przemienienia Pańskiego,
 • środa – bł. Edmunda Bojanowskiego o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • czwartek – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera
 • piątek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy  i męczennicy,
 • sobota – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika  
 • niedziela- 18.00 Nieszpory,
 1. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Jako grupa XVI duchowych pielgrzymów modlimy się codziennie w tygodniu po mszy wieczornej. W niedziele podczas nieszporów.
 2. Parafialny zespół Caritas zwraca się z prośbą o pomoc przy wykonywaniu bukiecików na uroczystość Wniebowzięcia NMP tj. 14 sierpnia od godz. 16.00. Prosimy również
  o kłoski, kwiaty i zioła.
 3. W przyszłą niedzielę (drugą miesiąca) po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na remont naszego kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę 3800 zł. wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie prace polecamy modlitwie naszych Parafian.
 4. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny.
 5. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności. śp. Barbara Kril, Kazimiera Wróbel, Barbara Trudzik, Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

powstanie wOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Mija połowa wakacji. 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych,  którzy za naszą wolność oddali życie. Sierpień to również czas kiedy wiele osób podejmuje się całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu.

 1. W czasie wakacji – lipiec, sierpień

Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.

 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.
 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • niedziela - o 8.30 godzinki ku czci NMP , o 18.00 Nieszpory,
 • Dziś w naszym kościele kolejny koncert organowy o godz. 16.30, który wykona Kamil Frąś, organista Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu
 • poniedziałek- św. Marty
 • środa - św. Ignacego Loyoly, - godz. 18.00 - Nowenna do MBNP,
 • czwartek I miesiąca - św. Alfons Maria Liguori, spowiedź od godz.18.00. Adoracja do godz. 20.00,
 • piątek – I miesiąca, Spowiedź od godz. 17.00,
 • sobota –adoracja od 7.30 do 9.00
 • niedziela- o 8.30 godzinki ku czci NMP, 12.30 Msza św. ze zmianą tajemnic Żywego Różańca, 16.00 katecheza chrzcielna, 18.00 Nieszpory,
 1. W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 2. W dniach 2-10 sierpnia na Jasną Górę wyrusza Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Możemy w niej uczestniczyć na sposób duchowy poprzez łączność modlitewną
  z pielgrzymami i udział w nabożeństwach, jakie w dniach trwania pielgrzymki są odprawiane w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd
  w czwartek 1 sierpnia o godz. 13.00 sprzed kościoła. Koszt 40 zł. Telefony kontaktowe: 71 336 47 22; 536 602 187.
 4. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności. śp. Zenon Czyż, Czesław Ignacy Łęszczak, Małgorzata Grams

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

jezus nauczaOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel. „Idźcie i głoście”!

 1. W czasie wakacji – lipiec, sierpień
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.

MB HenrykOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. 14 lipca to święto patronalne odpust św. Henryka. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o 12.30 przez ks. Łukasza Gołąbka tegorocznego neoprezbitera. Serdecznie zapraszamy Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału.
 2. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Odpust ten można ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00
 1. Po Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz remontowy naszego kościoła.
  W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii kwotę 4150 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie prace polecamy modlitwie naszych Parafian.
 2. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • niedziela - o 8.30 godzinki ku czci NMP, o 18.00 Nieszpory,
 • poniedziałek – św. Bonawentury
 • wtorek –NMP z Góry Karmel
 • środa - godz. 18.00 - Nowenna do MBNP,
 • sobota – bł. Czesława patrona miasta Wrocławia,
 • niedziela- o 8.30 godzinki ku czci NMP, o 18.00 Nieszpory,
 1. W dniach 2 – 10 sierpnia wyruszy z Wrocławia Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w D. A. Wawrzyny” – Wrocław, ul. Bujwida 51 tel. (71 328 47 68), e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 2. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny.
 3. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach
  i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
 4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Teresa Gawędzka

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

witrazaa 02aOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. W czasie wakacji – lipiec, sierpień
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00
 1. Za tydzień Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz remontowy naszego kościoła.
  W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii kwotę 4150 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie prace polecamy modlitwie naszych Parafian.
 2. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • niedziela - I m-ca, Adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.,

o 8.30 godzinki ku czci NMP

o 12.30 Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy zmiana Tajemnic,
o godz. 16.00 katecheza przed chrzcielna,

od godz. 17.00 do 18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu,

o godz. 18.00 Nieszpory.

 • poniedziałek- o 18.00 różaniec a później o 18.30 msza w intencji Papieża, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam,
 • środa –godz. 18.00 - Nowenna do MBNP,
 • czwartek- św. Benedykta, opata i patrona Europy,
 • piątek- św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
 • sobota – święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, Nabożeństwo Fatimskie
  z procesją po mszy wieczornej, przynosimy świece,
 • niedziela – 14 lipca zapraszamy parafian i gości na odpust św. Henryka. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o 12.30 przez ks. Łukasza Gołąbka tegorocznego neoprezbitera.
 • Serdecznie zapraszamy Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału.
 • W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Odpust ten można ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.

serce Jezusa XIII Niedziela  Zwykła

Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.

Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

W czasie wakacji – lipiec, sierpień – następują zmiany w godzinach celebracji Mszy św. i pracy kancelarii.

 Msza św.        w tygodniu – o godz. 7.00 i 18.30

   kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela o 8.30 godzinki ku czci NMP,

o 17.00 Kolejny koncert organowy,

o godz. 18.00 ostatnie nabożeństwo czerwcowe.

wtorek –msza św. wotywna o Duchu św.

serce Jezusa XII Niedziela  Zwykła

Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać
w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina. Niech umocnieniu naszej wiary posłuży udział w wieczornych Mszach Świętych połączonych z procesją eucharystyczną wokół świątyni.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

wolontariusze Fundacji Studio Wschód kwestować będą po mszach świętych na odbudowę
i ratowanie polskich cmentarzy pozostawionych na dawnych Kresach Rzeczpospolitej w ramach akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia.

O 8.30 godzinki ku czci NMP

O godz. 18.00 Nabożeństwo do Serca Jezusowego i procesja w oktawie Bożego Ciała

Litania do Serca Jezusowego w czerwcu przez cały tydzień po mszy wieczornej.

Serdecznie dziękujemy parafianom i służbom za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała i jej oprawę i przebieg. Zapraszamy do uczestnictwa w Oktawie Bożego Ciała, codziennie aż do czwartku po Mszy św. o godz. 18.30 procesja przy kościele ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy codziennie całą asystę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatków.

trojca1Niedziela Trójcy Świętej

Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po mszy wieczornej o godz. 18.30 oraz w niedziele o godz. 18.00

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela- o 8.30 godzinki o NMP, o godz. 18.00 Nabożeństwo Czerwcowe, Msza św. w int. Apostolatu Zbawczego Cierpienia o godz. 12.30, po Mszy św. spotkanie,

Poniedziałek –Spotkanie PRÓBA dla młodzieży z kl. 8 SP i gimnazjum 3 kl. po mszy wieczornej w kościele o 19.15.

Wtorek – spotkanie katechetów o 19.30

Środa - nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.

Czwartek - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA:

Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30.

Uroczysta procesja ulicami naszej parafii wyruszy z kościoła po Mszy Świętej
o godz. 16.00
ul. Glinianą, Łódzką, Wesołą, Ciepłą i Glinianą,

prosimy, o przygotowanie ołtarzy: I - rodzice dzieci Komunijnych, II - członkowie Żywego Różańca, III – Liturgiczna Służba Ołtarza, IV – członkowie wspólnot parafialnych,

do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian, asystę,

dziewczynki do sypania kwiatków

dzieci komunijne uczestniczą w procesji ubrane w uroczyste stroje,

w zakrystii mogą zgłaszać się panowie do niesienia baldachimu i chorągwi.

kwiaty przynosimy na plebanię od poniedziałku do środy po porannej i wieczornej Mszy św.,

prosimy o dekorację okien naszych mieszkań na dzień Bożego Ciała symbolami eucharystycznymi, prosimy o pomoc w przygotowaniu procesji i zachowanie porządku i zasad bezpieczeństwa w trakcie jej trwania,

Koncert uwielbienia „wNieboGłosy” 20 czerwca o 19.00 plac Wolności.

Procesja teoforyczna z Najświętszym Sakramentem i ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez kolejne 8 dni po Mszy św. o godz. 18.30.

wniebowstąpienieWniebowstąpienie Pańskie

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.30.

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu po mszy św. o godzinie 18.30 oraz w niedziele o godz. 18.00.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego-

zbiórka do puszek po Mszach św. na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie,

godz. 8.30 godzinki

godz. 12.30  zmiana Tajemnic Żywego Różańca

godz. 16.00 katecheza chrzcielna,

od godz. 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

O 18.00 Nabożeństwo do Serca Jezusowego

Poniedziałek - św. Karol Lwanga

Od 17.00 spotkanie (Egzamin) dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP i 3 gimnazjum,

I KomuniaVI Niedziela Wielkanocna

W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

Dzisiaj odbywają się wybory do Parlamentu Europejskiego.
TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY, NIE ZMARNUJ GO.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela - 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Podziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Dla zmarłych prośmy o radość nieba.

I Komunia V Niedziela Wielkanocna

1.Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2.Na wspólny śpiew litanii loretańskiej zapraszamy codziennie
o godz. 18.00
przed wieczorną Eucharystią.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela- Rocznica I Komunii św. na Mszy o 11.00.

Godzinki ku czci NMP o 8.30, Apostolat Zbawczego Cierpienia ma Mszę o 12.30 a później spotkanie, o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe.

Poniedziałek –spotkanie kandydatów do bierzmowania z 3 kl. Gimnazjum i 8 SP o 19.15,

dobry pasterzNiedziela Dobrego Pasterza

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w jako Światowy dzień modlitw o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne także z naszej parafii. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów św. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Dzisiaj- Niedziela Dobrego Pasterza- Godzinki ku czci NMP o 8.30,

Uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00, nie ma Mszy św. o godz. 11.00. Zbiórka do puszek na dalszy remont kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto 5000 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

        a o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe,

Biały Tydzień – od poniedziałku do piątku o 18.00 Nabożeństwo majowe i o 18.30 Msza św.,

toraNiedziela Biblijna

W trzecią niedzielę Wielkanocy obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Z okazji Trzeciego Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego zachęcamy do lektury i medytacji słowa Bożego – Ewangelii wg. św. Jana. Niech Słowo Boże stanie się inspiracją do lepszego chrześcijańskiego życia.

Na wspólną modlitwę litanią loretańską zapraszamy codziennie
o godz. 18.00
przed wieczorną Eucharystią.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

 Dzisiaj- I niedziela m-ca, Adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.,

Godzinki ku czci NMP o 8.30,

Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.30, po niej zmiana Tajemnic,

 • Środa – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • Niedziela Dobrego Pasterza- Uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00, nie ma Mszy św.
  o godz. 11.00. Zbiórka do puszek na dalszy remont kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto 5000 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

FaustynaNiedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

W najbliższą środę rozpocznie się miesiąc maj. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 18.00 przed wieczorną Eucharystią.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

W tym dniu składamy w kościele skarbonki Caritas z wielkopostną jałmużną.

Poniedziałek – św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy,

Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. 3 gimnazjum i 8 SP o 19.15 w salce.

zmartwychwstanie

Niedziela Zmartwychwstania

Dziś – obchodzimy największą uroczystość naszej wiary – Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

W rozpoczętym dziś Tygodniu Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

dzisiaj – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30,

o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego,
od poniedziałku do soboty – po wieczornej Mszy Św.,

Wielkanocny Poniedziałek – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.30.

        List Rektora PWT, taca na PWT i MWSD we Wrocławiu,

Wtorek w Oktawie Wielkanocy – w liturgii wspominamy św. Wojciecha (ze względu na oktawę przeniesione na 30 kwietnia), Pamiętajmy w modlitwach o ks. Wojciechu, wikariuszu naszej parafii.

Środa w Oktawie Wielkanocy – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Piątek w Oktawie Wielkanocy – W tym dniu nie ma postu.

Niedziela w Oktawie Wielkanocy, czyli niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Wielkim Tygodniu. Za ustawienie pięknych dekoracji Osobom układającym kwiaty i Panom kościelnym. Za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego Liturgicznej Służbie Ołtarza i Chórowi z Panem Dyrygentem
i Organistami. Parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie palm, sprzedaż baranków, świec paschalnych i zbiórkę żywności dla potrzebujących. I wszystkim, którzy uczestniczyli aktywnie przez śpiew i modlitwę w celebracjach liturgicznych (szczególnie Scholi za śpiew podczas drogi krzyżowej) najpiękniejszą oprawą była wasza obecność w tych dniach na liturgii Wielkiego Tygodnia.

Niedziela palmowa 1VI Niedziela Wielkiego Postu  - Niedziela Palmowa

1.Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Pan Jezus przybył do Jerozolimy, tak dziś przychodzi do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał „Na krzyż z Nim!”. Prośmy o łaskę, abyśmy
w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal za nasze nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

2.W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30,

niedziela II m-ca, podczas której zbieramy ofiary do puszek na remont kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto 4000 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

wtorek-W ramach „Nocy Konfesjonałów” w nocy z wtorku na środę w naszym dekanacie dyżur pełni kościół p. w. Ducha Świętego na ul. Bardzkiej. Spowiedź będzie się odbywała od godz.19.00 do 24.00

zasloniety krzyzV Niedziela Wielkiego Postu - 7 kwietnia 2019 r.

1.Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujmy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2.W rozpoczętym dziś tygodniu.

V Niedziela Wielkiego Postu

godzinki o 8.30, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy o 12.30, Katecheza chrzcielna o 16.00, Adoracja od 17.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 17.30,

poniedziałek

Spotkanie z braćmi z Taizé w ramach przygotowania do Europejskiego Spotkania Młodych we Wrocławiu w naszej parafii w poniedziałek 8 kwietnia o 19.15. Serdecznie zapraszamy.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP i 3 gim. o 19.15

środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00

piątek – Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30.

sobota – Pod hasłem „Boże igrzyska” o 12 .00 w Katedrze msza dziękczynna za sportowców

Nabożeństwo Fatimskie o 17.30. Przynosimy świece.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30,

laetareIV Niedziela Wielkiego Postu - 31 marca 2019 r.

1.Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.

2.W rozpoczętym dziś tygodniu.

IV Niedziela Wielkiego Postu - Godzinki o 8.30,

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych o 14.30 w salce katechetycznej.

wtorek - msza wotywna do Ducha św.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl