baner strona glowna

adwent 2OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 30. W sobotę o 7.00.

W związku z pracą katechetyczną księży prosimy żeby dzień i godzinę pogrzebu OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Dziś – zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie Pamiętajmy w naszej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.

Godzinki ku czci NMP o 8.30.

Na mszy o 11.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św., po mszy dzieci mają obowiązkową próbę śpiewu w salce.

Nieszpory o godz.18.00.

adwent 1OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Wielka Tajemnica WIARY”.

Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką będzie Maryja. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach. Od poniedziałku do piątku o godz.18.30. W sobotę o 7.00.

Dzisiaj poświęcenie opłatków na wigilijny stół. Ofiary składane z racji „opłatka” przeznaczamy na fundusz remontowy. Jednocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez ks. Proboszcza do roznoszenia po terenie parafii opłatków.

Schola dziecięca „Maryjne nutki” zaprasza na kiermasz świąteczny dzisiaj w I Niedzielę Adwentu po mszy na 9.00,11.00 i 12.30.

Zbliża się ESM Taizé we Wrocławiu. Na dzień dzisiejszy mamy zadeklarowaną gotowość przyjęcia dla 55 osób (na 200, którzy przyjadą). Czy na pewno w Twoim domu nie znajdzie się miejsca dla dwóch osób? To tylko 4 noclegi między 28 XII 2019 a 1 I 2020.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Dziś – I niedziela m-ca, Godzinki ku czci NMP o 8.30, Msza św. w intencji Róż Różańcowych o godz. 12.30, a po mszy zmiana tajemnic. Katecheza chrzcielna o 16.00, adoracja od 16.00 do 18.00, Nieszpory o godz.18.00.

poniedziałek – duszpasterstwo młodzieżowe „Iskra” zaprasza na spotkanie po roratach.

wtorek - spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP po roratach w salce

środa – św. Barbary Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.

I czwartek m-ca spowiedź od 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.

I piątek – św. Mikołaja, biskupa Miry, który sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w  ich intencji, Spowiedź od godz. 17.00.

I sobota-  św. Ambrożego, adoracja od 7.30 do 9.00, o 9.00 msza św. o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela.
Ks. Wojciech odwiedzi swoich chorych z komunią świętą,
ks. Mateusz uda się do chorych z Komunią św. 14 grudnia

Chrystus królOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Warto spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia
  z budowania i pogłębiania przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.
 2. W rozpoczętym dziś tygodniu:
 • dziś – Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, Godzinki ku czci NMP o 8.30, Msza św. za zmarłych wspominanych w wypominkach o 12.30. Nieszpory o godz.18.00.
 • Poniedziałek- Po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Młodzieżowego „Iskra”. Rozpoczęcie o 19.15. zapraszamy młodzież 12-19 lat.
 • środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,
 • sobota – św. Andrzeja Apostoła.
 • I niedziela m-ca, Godzinki ku czci NMP o 8.30, Msza św. w intencji Róż Różańcowych o godz. 12.30, a po mszy zmiana tajemnic. Katecheza chrzcielna o godz. 16.00, adoracja od godz. 17.00 do 18.00, Nieszpory o 18.00.

St Cecilia 20OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

Zbliża się ESM Taizé we Wrocławiu. Prosimy o deklaracje gościny, Ile osób mogliby Państwo przyjąć na nocleg od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020. Potrzeba tylko około 2mna osobę. Pokażmy, że Polska gościnność to nie tylko slogan w przysłowiu.

W rozpoczętym tygodniu:

Dziś – niedziela- Godzinki ku czci NMP o 8.30,

Obowiązkowa próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 17 listopada po mszy św. na 11.00 w salce parafialnej

Apostolat Zbawczego Cierpienia ma mszę o 12.30 a później spotkanie w salce.

Nieszpory o 18.00.

Poniedziałek- bł. Karoliny Kózkówny. Po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Młodzieżowego „Iskra”. Rozpoczęcie spotkania o 19.15. zapraszamy młodzież 12-20 lat.

wtorek – Zapraszamy wszystkich parafian na modlitwę w duchu Taizé połączoną z adoracją krzyża o 19.15 w kościele,

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl.8 SP o 19.15. rozpocznie się w kościele.

24N 10N OZ Zmarly z NainOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Zbliża się ESM Taizé we Wrocławiu. Deklaracje ilości osób, które chcieliby Państwo przyjąć na te kilka dni między 28 grudnia 2019 a 1 stycznia 2020 prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii. Pokażmy, że Wrocław jest gościnnym miastem.

Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci
i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

ZAPRASZAMY 11 LISTOPADA w rocznicę odzyskania Niepodległości

na godzinę 16.30 do naszego kościoła na finałowy koncert organowy z okazji Święta Niepodległości. Patronat nad koncertem objęło Radio Rodzina i Wrocławski Gość Niedzielny. Szczegóły na plakacie.

Po mszy wieczornej około 19.10 zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które poprowadzi pan Organista razem z chórem parafialnym

Nabożeństwa wypominkowe codziennie za wyjątkiem środy o godz. 17.30. Plan wisi w gablocie. Przyjmujemy wypominki roczne. Kartki z imionami osób, można składać w zakrystii lub w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary składane z racji wypominek!

zacheuszOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu codziennie z wyjątkiem środy o godz. 30. Plan wisi w gablocie. Na stoliku są przygotowane kartki, na których –CZYTELNIE – wpisujemy IMIONA i NAZWISKA ZMARŁYCH oraz ADRES ofiarodawcy;

przyjmujemy na wypominki roczne. Kartki z imionami osób, które polecamy modlitwie Kościoła można składać w zakrystii lub w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary składane z racji wypominek!

W rozpoczętym tygodniu:

Dziś- Godzinki ku czci NMP o 8.30, spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.30, o 16.00 katecheza przed chrzcielna, o 17.30 Wypominki,

wtorek- o 18.30 msza wotywna o Duchu św. spotkanie kandydatów do bierzmowania 19.15 kl. 8 SP,

wszyscy swieci 1OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wspólnota Apostołów Miłosierdzia dziękuje za życzliwe przyjęcie, modlitwę oraz za okazaną ofiarność, zebrano 6445,12 gr. Bóg zapłać ofiarodawcom.

W związku z pracą katechetyczną księży przypominamy, że dzień i godzinę pogrzebu należy OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii.

Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30, dla dorosłych o godz. 18.00.

Idąc za zachętą papieża Franciszka zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w balu Wszystkich Świętych w NIEDZIELĘ 27 października od godz. 14.30. Przebrane za swoich patronów dzieci zapraszamy do salki parafialnej. Prosimy też o przyjście z lampionami.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

niedziela- Godzinki ku czci NMP o 8.30, o 18.00- Różaniec,

środa – różaniec i nowenna do MBNP o 18.00

piątek– Uroczystość Wszystkich Świętych, która przypomina nam chrześcijańskie powołanie do świętości. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30,

nabożeństwo za zmarłych i procesja różańcowa w kościele, o godz. 17.30.

spowiedź od 17.30,

Msza św. i nabożeństwo na cmentarzu przy ul. Bardzkiej o godz. 14.00,

sobota – I m-ca, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych,

I m-ca św. adoracja od 7.30 do 9.00, księża odwiedzą chorych z komunią św.,

o 9.00 Msza św. o uzdrowienia z błogosławieństwem olejem św. Charbela.

godz. 17.30pierwsze nabożeństwo wypominkowe, zapraszamy mieszkańców ulicy Łódzkiej, Dyrekcyjnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej codziennie oprócz środy –w tym dniu jest Nowenna do MBNP. Plan modlitwy znajduje się w gablocie.

rózaniecOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Gościmy w naszej parafii Ks. dra Bartosza Trojanowskiego moderatora generalnego Wspólnoty Apostołów Miłosierdzia.

W związku z pracą katechetyczną księży w szkołach przypominamy, że dzień i godzinę pogrzebu należy OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.

Zapraszamy nowe osoby do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca. Zapisy u Pani Marii (71) 336-47-22.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

niedziela - Zapraszamy na Godzinki ku czci NMP w każdą niedzielę na 8.30.

12.30 Msza św. i spotkanie Apostolatu Ochotników Zbawczego Cierpienia.
O 17.00 koncert na 4 ręce w wykonaniu małżeństwa organistów Państwa Romanek
w 10 rocznicę ich ślubu, który zawarli w naszym kościele.

O 17.30 Nabożeństwo prowadzone przez Wspólnotę Apostołów Miłosierdzia

nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.

wtorek – św. Jana Pawła II, spotkanie kandydatów do bierzmowania ( kl.8 i starsi) o 19.15.

środa – nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00.

Czwartek- po mszy wieczornej spotkanie dla osób chętnych do pomocy w organizacji ESM Taize w naszej parafii

piątek - O 18.00 różaniec w int. zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych

Idąc za zachętą papieża Franciszka zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w balu Wszystkich Świętych w NIEDZIELĘ 27 października od godz. 14.30. Przebrane za swoich patronów dzieci zapraszamy do salki parafialnej.

1610 jadwiga 1OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OBYWATELU DAJ GŁOS! Idź na WYBORY!

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski, Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale ubogich rodaków, których edukację wspieramy za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W związku z pracą katechetyczną księży w szkołach i prowadzeniu licznych lekcji religii informujemy, że dzień i godzinę pogrzebu należy OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii.

Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.30, dla dorosłych codziennie o. 18.00.

Zapraszamy nowe osoby do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca. Zapisy u Pani Marii (71) 336-47-22.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

niedziela - godzinki o 8.30, Różaniec Fatimski o 17.30

poniedziałek – W Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

wtorek - św. Teresa od Jezusa. obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

o 19.15 spotkanie dla rodziców młodzieży –kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP  i starszych.

Środa-św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej – uroczystość, Nowenna do MBNP z nabożeństwem różańcowym o 18.00,

czwartek- św. Ignacego Antiocheńskiego,

po mszy wieczornej od 19.15 adoracja krzyża w duchu Taizè i spotkanie z braćmi i wolontariuszami,
Serdecznie zapraszamy.

piątek -św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

niedziela o 12.30 Msza św. i spotkanie Apostolatu Ochotników Zbawczego Cierpienia. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

O 17.00 koncert na 4 ręce w wykonaniu małżeństwa organistów Państwa Romanek w 10 rocznicę ich ślubu, który zawarli w naszym kościele.

RozaniecOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W związku z pracą katechetyczną księży w szkołach i prowadzeniu licznych lekcji religii informujemy, że dzień
i godzinę pogrzebu należy OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii.

Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, dla dorosłych codziennie o godz. 18. 00.

Zapraszamy nowe osoby do włączenia się we wspólnotę Żywego Różańca.  Zapisy u Pani Marii (71) 336-47-22. 

W rozpoczętym dziś tygodniu:

I niedziela miesiąca - o 8.30 godzinki,

na mszy o 11.00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

rózaniecOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Witamy dzisiaj w naszej parafii Ojca Adriana, Oblata Maryi Niepokalanej, dziękujemy za skierowane do nas Słowo Boże. Po mszy będą rozprowadzane kalendarze misyjne.

W związku z pracą katechetyczną księży w szkołach i prowadzeniu licznych lekcji religii informujemy, że dzień i godzinę pogrzebu należy OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii.

We wtorek rozpoczyna się październik. Różaniec dla dzieci od wtorku do piątku o godz. 17.30, dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.

We wtorek także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

Niedziela – 8.30 godzinki, 18.00 Nieszpory,

Poniedziałek – Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 6 Szkoły podstawowej i dla ich rodziców o 19.15. w salce.

Wtorek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Środa – św. Aniołów Stróżów Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…Nowenna do MBNP z nabożeństwem różańcowym o 18.00,

duchOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

 1. W związku z pracą katechetyczną księży w szkołach i prowadzeniu licznych lekcji religii informujemy, że dzień i godzinę pogrzebu należy OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii.
 2. W rozpoczętym dziś tygodniu:
 • Dzisiaj - godzinki 8.30, Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy o 11.00. Nieszpory o godz. 18.00,
 • poniedziałek- św. Ojca Pio.
 • Wtorek - spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. 8 SP we wtorek 24 września 2019 o 19.15 w salce
 • Środa - bł. Władysława z Gielniowa, o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • Piątek –  św. Wincentego à Paulo wypominki roczne o 17.30
 • Sobota - św. Wacława

Radiorodzina logo

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trzecia niedziela września jest obchodzona jako dzień środków społecznego przekazu. Z tej okazji szczególną modlitwą otaczamy wszystkich pracowników mediów, prosząc, by prasa, radio, telewizja i Internet zawsze służyły prawdzie i dobru.  Kolekta (taca) z 15 września przeznaczona jest wolą naszego Arcybiskupa na rozwój naszego Archidiecezjalnego Radio Rodzina.

W związku z pracą katechetyczną księży w szkołach i prowadzeniu licznych lekcji religii informujemy, że dzień i godzinę pogrzebu należy OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

dzisiaj – III Niedziela m-ca, godzinki o 8.30, 12.30 Msza w intencjach Apostolatu Zbawczego Cierpienia, następnie spotkanie w salce,

o godz. 17.00 – zapraszamy na kolejny koncert organowo-kameralny.
Wystąpi Krzysztof Garczarek (organista parafii św. Maksymiliana we Wrocławiu) oraz Monika Błokowska flet i mezzosopran.

Nieszpory o godz. 18.00,

droga JezusOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan
i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.

W związku z pracą katechetyczną księży w szkołach i prowadzeniu licznych lekcji religii informujemy, że dzień i godzinę pogrzebu należy OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

dzisiaj – II Niedziela M-ca tradycyjnie zbieramy ofiary do puszek po Mszach św. na fundusz remontowy kościoła, W sierpniu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto kwotę 4000 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom, godzinki o 8.30, nieszpory o godz. 18.00,

poniedziałek- w naszej parafii przeżywamy wizytację Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego.

15:00 – Spotkanie w Dom Seniora  „Na Ciepłej”

15:30 – Modlitwa z Seniorami w Kaplicy JPII w Centrum Seniora ORPEA

16:00 – 16.30 Spotkania z księżmi, (indywidualne)

16:30 – Spotkanie z katechetami i Poradnią Rodzinną

17:30 – Spotkanie z Radą Parafialną i przedstawicielami grup parafialnych,

18:30 – Przywitanie Ks. Biskupa w Kościele i Sprawozdanie Ks. Proboszcza,

Uroczysta Msza św. i udzielenie Sakramentu Bierzmowania

dobry pasterz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 9.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

Od 1 września Msze św. w tygodniu są odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Kancelaria czynna we wtorek, środę i czwartek od 8.00-9.00 i 16.00-18.00 w sobotę od. 8.00-9.00.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

dzisiaj – I niedziela miesiąca – 1 września wspominamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

o godz. 8.30 – Godzinki ku czci NMP,

o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR,

o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna,

o godz. 16.30 – zapraszamy na kolejny koncert organowy. Wystąpi Wojciech Mazur wieloletni  organista w naszej parafii,

od godz. 17.30–18.00 wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu,

o godz. 18.00 – Nieszpory

Poniedziałek - o 19.00 OBOWIĄZKOWA próba kandydatów do bierzmowania w kościele. Bierzmowanie będzie 9 września 2019 o 18.30 podczas wizytacji parafii.

mb czestochowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Jutro Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

dzisiaj – Godzinki o 8.30, Nieszpory o godz. 18.00,

poniedziałek – 26 sierpnia, NMP z Częstochowy.

wtorek - św. Moniki

środa – św. Augustyna, o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

sobota – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

I niedziela miesiąca – 1 września wspominamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

Godzinki o 8.30, po Mszy św.

o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR,

o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna,

o godz. 16.30 – zapraszamy na kolejny koncert organowy. Wystąpi Wojciech Mazur wieloletni  organista w naszej parafii,

jezus naucza

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Parafialny Zespół Caritas dziękuje za przyniesione kwiaty, zioła i kłosy oraz za pomoc przy wykonywaniu i rozprowadzaniu bukietów na Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Zebraną kwotę 2111 zł. przeznaczymy na pomoc dla potrzebujących z naszej parafii.

 1. W czasie wakacji – lipiec, sierpień
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.

 

 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • Dzisiaj niedziela –Godzinki o 8.30, Nieszpory o godz. 18.00,
 • poniedziałek – św. Jana Eudesa
 • wtorek - św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
 • środa – św. Piusa X, papieżao 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • czwartek - Najświętszej Maryi Panny Królowej
 • piątek –św. Róży z Limy i wypominki roczne o godz. 17.30
 • sobota Święto św. Bartłomieja, Apostoła
 • niedziela- Godzinki o 8.30, Nieszpory o godz. 18.00,

MB HenrykOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rozpoczęty remont naszego kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę 3800 zł. wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie prace polecamy modlitwie naszych Parafian.
 2. W czwartek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30. Nie ma mszy o 20.00.
 3. W Polsce ta uroczystość to święto Matki Bożej Zielnej. Parafialny zespół Caritas zwraca się z prośbą o pomoc przy wykonywaniu bukiecików na uroczystość Wniebowzięcia NMP w środę tj. 14 sierpnia od godz. 16.00. Prosimy również
  o kłoski, kwiaty i zioła. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
 4. W czasie wakacji – lipiec, sierpień

mb czestochowa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Zachęcamy do wpisywania się do naszej parafialnej księgi Trzeźwości wyłożonej przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
 2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza
  Krzysztofa i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
 1. W czasie wakacji – lipiec, sierpień
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.
 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • Dzisiaj – I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR, o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna.
 • O 16.30 Kolejny już koncert organowy, szczegóły na plakacie
 • Od godz. 17.30–18.00 wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nieszpory o godz. 18.00,
 • wtorek- święto Przemienienia Pańskiego,
 • środa – bł. Edmunda Bojanowskiego o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • czwartek – Wspomnienie św. Dominika, prezbitera
 • piątek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy  i męczennicy,
 • sobota – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika  
 • niedziela- 18.00 Nieszpory,
 1. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Jako grupa XVI duchowych pielgrzymów modlimy się codziennie w tygodniu po mszy wieczornej. W niedziele podczas nieszporów.
 2. Parafialny zespół Caritas zwraca się z prośbą o pomoc przy wykonywaniu bukiecików na uroczystość Wniebowzięcia NMP tj. 14 sierpnia od godz. 16.00. Prosimy również
  o kłoski, kwiaty i zioła.
 3. W przyszłą niedzielę (drugą miesiąca) po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na remont naszego kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę 3800 zł. wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie prace polecamy modlitwie naszych Parafian.
 4. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny.
 5. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności. śp. Barbara Kril, Kazimiera Wróbel, Barbara Trudzik, Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

powstanie w

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Mija połowa wakacji. 1 sierpnia, przypada 74. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych,  którzy za naszą wolność oddali życie. Sierpień to również czas kiedy wiele osób podejmuje się całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu.

 1. W czasie wakacji – lipiec, sierpień

Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.

 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.
 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • niedziela - o 8.30 godzinki ku czci NMP , o 18.00 Nieszpory,
 • Dziś w naszym kościele kolejny koncert organowy o godz. 16.30, który wykona Kamil Frąś, organista Sanktuarium Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu
 • poniedziałek- św. Marty
 • środa - św. Ignacego Loyoly, - godz. 18.00 - Nowenna do MBNP,
 • czwartek I miesiąca - św. Alfons Maria Liguori, spowiedź od godz.18.00. Adoracja do godz. 20.00,
 • piątek – I miesiąca, Spowiedź od godz. 17.00,
 • sobota –adoracja od 7.30 do 9.00
 • niedziela- o 8.30 godzinki ku czci NMP, 12.30 Msza św. ze zmianą tajemnic Żywego Różańca, 16.00 katecheza chrzcielna, 18.00 Nieszpory,
 1. W piątek, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 2. W dniach 2-10 sierpnia na Jasną Górę wyrusza Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Możemy w niej uczestniczyć na sposób duchowy poprzez łączność modlitewną
  z pielgrzymami i udział w nabożeństwach, jakie w dniach trwania pielgrzymki są odprawiane w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
 3. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd
  w czwartek 1 sierpnia o godz. 13.00 sprzed kościoła. Koszt 40 zł. Telefony kontaktowe: 71 336 47 22; 536 602 187.
 4. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
 6. W minionym tygodniu odeszli do wieczności. śp. Zenon Czyż, Czesław Ignacy Łęszczak, Małgorzata Grams

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl