baner strona glowna

laetareIV Niedziela Wielkiego Postu - 26 marca 2017 r.

Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Patronuje on również więźniom, kapelanom więziennym, przewoźnikom, proszącym o dobrą śmierć, pokutującym i nawróconym grzesznikom, a także skruszonym złodziejom. Wszyscy życiowo pogubieni zwracają się do niego o pomoc i wstawiennictwo, ponieważ jest on wzorem doskonałego żalu za grzechy. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

  • IV Niedziela Wielkiego Postu – zbiórka na fundusz remontowy. Pragniemy przekazać miłą wiadomość, iż władze miasta pozytywnie oceniły wniosek parafii na dalszy remont kościoła i wsparły finansowo. Prace remontowe rozpoczną się pod koniec miesiąca marca i potrwają do grudnia 2017 roku.
  • Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych po mszy o 11.00.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

  • środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00

  • piątek– Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30.

  • I sobota- odwiedziny chorych z komunią świętą  

  • V Niedziela Wielkiego Postu – Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy o 12.30,
  • Katecheza chrzcielna o 16.00,
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00,
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30,

Parafialny Zespół „Caritas” rozprowadza świece  Paschaliki (małe 6 zł, duże 14 zł), baranki z białej czekolady (po 5 zł) oraz ręcznie robione kartki świąteczne.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

Salezjańska Szkoła podstawowa przy ul. Świętokrzyskiej 45 zaprasza na dzień otwarty 8 kwietnia 2017 a Liceum Salezjańskie przy ul. Prusa 78 zaprasza na dzień otwarty 22 kwietnia 2017. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach z tyłu kościoła.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności. śp. Grzegorz Hejda, Stefan Gliński. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom na czas przeżywania Wielkiego Postu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl