baner strona glowna

Niedziela Zmartwychwstania - 16 kwietnia 2017 r.

zmartwychwstanie

 

Dziś – obchodzimy największą uroczystość naszej wiary – Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

 • W rozpoczętym dziś Tygodniu Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

Niedziela Wielkanocna - Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30,

Wielkanocny Poniedziałek – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.30.

 • List Rektora PWT, taca na PWT i MWSD we Wrocławiu,
  • Środa w Oktawie Wielkanocy – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  • W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
  • 23 kwietnia 2017 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podczas mszy o 9.00 z rąk
   ks. Abp. Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowa otrzymamy dla naszej parafii relikwie św. Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Wielkim Tygodniu. Za ustawienie pięknych dekoracji Paniom układającym kwiaty i panom kościelnym. Za przygotowanie dostojnej liturgii Triduum Paschalnego Liturgicznej Służbie Ołtarza i Scholi Młodzieżowej z Panem Organistą. Parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie palm, sprzedaż baranków, świec paschalnych i zbiórkę żywności dla potrzebujących. I wszystkim, którzy uczestniczyli aktywnie przez śpiew i modlitwę w celebracjach liturgicznych (szczególnie podczas drogi krzyżowej) najpiękniejszą oprawą była wasza obecność w tych dniach na liturgii Wielkiego Tygodnia.

Próba przed pierwsza Komunią św. dla rodziców i dzieci w środę i czwartek o godz. 16.30.

Parafia organizuje Pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 4 do 13 VI 2017 r. Więcej informacji na plakacie w gablocie i u ks. Proboszcza oraz na stronie internetowej parafii.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności. śp. Henryk Antasik, Janina Wielgusiak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

Copyright © 2016-2018 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl