baner strona glowna

XVII Niedziela Zwykła - 30powstanie w lipca 2017 r.

Mija połowa wakacji. 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych,  którzy za naszą wolność oddali życie. Sierpień to również czas kiedy wiele osób podejmuje się całkowitej lub czasowej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu.

Przez cały sierpień zapraszamy na adoracyjną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny po mszy wieczornej do godz. 20.00

Przypominamy, że w naszej parafii trwa peregrynacja figury MB Fatimskiej. Rodziny pragnące przyjąć w kolejnych tygodniach u siebie MB mogą zapisywać się w zakrystii. Figura do kolejnej rodziny jest przekazywana w środę podczas Mszy
z Nowenną do MBNP.

 1. W czasie wakacji – lipiec, sierpień
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.
 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • niedziela - 18 .00 Nieszpory
 • poniedziałek-św. Ignacego Loyoly
 • wtorek - św. Alfons Maria Liguori,
 • środa - godz. 18.00 - Nowenna do MBNP,
 • czwartek - I miesiąca, spowiedź od godz.17.00. Adoracja do godz. 20.00,
 • piątek  – I miesiąca, Spowiedź od godz. 17.00, św. Jana Marii Vianeya, kapłana
 • niedziela- święto Przemienienia Pańskiego, 12.30 Msza św. ze zmianą tajemnic żywego Różańca, 16.00 katecheza chrzcielna, 18.00 Nieszpory,

W środę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W dniach 2-10 sierpnia na Jasną Górę będzie podążać Piesza Pielgrzymka Wrocławska. Możemy w niej uczestniczyć na sposób duchowy poprzez łączność modlitewną z pielgrzymami i udział w nabożeństwach, jakie w dniach trwania pielgrzymki są odprawiane w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy św.  Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd w czwartek 3 sierpnia o godz. 13.00 sprzed kościoła. Koszt 30 zł. Telefony kontaktowe: 71 336 47 22; 536 602 187.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności. śp. Irena Górnicka, Józef Rapciak, Maria Gancewska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Copyright © 2016-2018 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl