baner strona glowna

droga JezusXXI Niedziela Zwykła - 27 sierpnia 2017 r.

1.Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego apelujemy o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii.

2. Od września rozpoczynamy katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentów: Spowiedzi i Komunii św. oraz Bierzmowania. Rodziców prosimy o zainteresowanie się sprawą uczęszczania dzieci i młodzieży na katechizację i przypominamy, że uczniowie mają moralny obowiązek pogłębiać swoją wiedzę religijną.

3. Od 1 września w naszej parafii Msze Św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7:00, 9.00 i 18:30.

   Kancelaria będzie czynna we wtorek, środę i czwartek w godz. 8:00–9:00 i 16:00–18:00                                                                                                                                                                                                            

   w sobotę w godz. 8:00–9:00.

4. W rozpoczętym dziś tygodniu:

dzisiaj – Nieszpory o godz. 18.00

poniedziałek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

wtorek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

środa - o 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

piątek – bł. Bronisławy, 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. W tym dniu pamiętajmy
o jej ofiarach. Jest to także pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16.00 Serdecznie zapraszamy do korzystania z Bożego miłosierdzia.

Sobota – św. Grzegorza Wlk, pap. i doktora Kościoła. Jest to pierwsza sobota miesiąca, odwiedzimy chorych ze spowiedzią i Komunią św.

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12:30 – zmiana tajemnic ŻR, o godz. 16:00 – katecheza chrzcielna, od godz. 16:00–18.00 wspólnotowa Adoracja Najświętszego   Sakramentu, Nieszpory o godz. 18.00

5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową w dniu 7 września (przyszły czwartek) do Sanktuarium św.

Józefa w Kaliszu na spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony poczętego życia połączone
z Ogólnopolskim Zjazdem Rodziny Radia Maryja. Jeśli będzie zgłoszona odpowiednia ilość osób pojedziemy bezpośrednio do Częstochowy na Kongres Różańcowy. Powrót 8 września. Koszt wyjazdu ok 50 zł. Wyjazd spod kościoła św. Henryka ok godz. 13.00.

6. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy

   książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: ś.p Paweł Zych i Ewa Długoszowska. Polećmy ich

   Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego

   błogosławieństwa. Nauczycielom, młodzieży i dzieciom życzymy Darów Ducha św. w nowym roku

   szkolnym i katechetycznym 2017/2018

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl