baner strona glowna

dobry pasterzXXII Niedziela Zwykła - 3 września 2017 r.

W pierwszych dniach września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II. „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!”. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.

Od 1 września Msze Św. w tygodniu są odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.30.

Kancelaria czynna we wtorek, środę i czwartek od 8.00–9.00 i 16.00–18.00 w sobotę od. 8.00–9.00.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

dzisiaj – I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR,
o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna, od godz. 16.00–18.00 wspólnotowa Adoracja Najświętszego   Sakramentu, Nieszpory o godz. 18.00,

wtorek - 5 września przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego  Sakramentu. Rozpoczniemy rano po Mszy św. o godz. 7.00 i zakończymy o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do Adoracji i modlitwy wszystkie wspólnoty parafialne i Róże Różańcowe,

środa - o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

I czwartek miesiąca, spowiedź od 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00,

piątek – II miesiąca o godz. 9.00 Droga krzyżowa i Msza św., Narodzenie Najświętszej Maryi Panny (matki Bożej Siewnej) – święto,

Chór parafialny zaprasza wszystkich miłośników śpiewu na spotkanie organizacyjne z nowym dyrygentem w niedzielę 3 września o 17.00 w salce katechetycznej.

Za tydzień w II niedzielę m-ca będziemy zbierać tradycyjnie ofiary na fundusz remontowy. W sierpniu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto kwotę 4750 zł. Składamy podziękowanie za wszystkie ofiary i modlitwy składane na ten cel. Polecamy prace wszystkich osób i ofiarodawców – modlitwie parafian.

Schola Maryjne Nutki po przerwie wakacyjnej zaprasza wszystkie chętne i zdolne dzieci (należące do scholi i te, które chciałyby dołączyć), na spotkanie integracyjne i pierwszą próbę w piątek 8 września na godz. 17.00 do salki. Kolejna próba w niedzielę 10 września od godz. 10.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci śpiewających w scholi 10 września po mszy św. na 11.00. 

Spotkanie dla rodziców przed I Komunią św. w niedzielę 24 września 2017 po mszy na 11.00.

Spotkanie dla rodziców i młodzieży (3 kl. Gim.) kandydatów do bierzmowaniem w poniedziałek 11 września 2017 o 19.15 w salce.

Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w poniedziałek 2 października 2017 o 19.30.

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową 7 września (czwartek) do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony poczętego życia połączone z Ogólnopolskim Zjazdem Rodziny Radia Maryja. Jeśli będzie zgłoszona odpowiednia ilość osób pojedziemy bezpośrednio do Częstochowy na Kongres Różańcowy. Powrót 8 września. Koszt wyjazdu ok 50 zł. Wyjazd spod kościoła św. Henryka ok godz. 13.00.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do  parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty. ś.p.  Zygmunt Jerzy Wójtowicz, Franciszka Kazienko, Łucja Stanisława Pawlik, Jadwiga Kempf-Kuchar. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im  dać Panie…

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl