baner strona glowna

liscXXIV Niedziela Zwykła - 17 września 2017 r.

Trzecia niedziela września jest obchodzona jako dzień środków społecznego przekazu. Z tej okazji szczególną modlitwą otaczamy wszystkich pracowników mediów, prosząc, by prasa, radio, telewizja i Internet zawsze służyły prawdzie i dobru.  Kolekta (taca) z 17 września przeznaczona jest wolą naszego Arcybiskupa na rozwój naszego Archidiecezjalnego Radio Rodzina.

Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Przez Jego wstawiennictwo będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

 

Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Warto, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem.
W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas parafialna Caritas, Schola „Maryjne Nutki”, chór, Wspólnota Krwi Chrystusa, Apostolat Zbawczego Cierpienia, Żywy Różaniec, Liturgiczna Służba Ołtarza… Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

  • dzisiaj – III Niedziela m-ca, O godz. 12.30 Msza w intencjach Apostolatu Zbawczego Cierpienia, następnie spotkanie w salce, Nieszpory o godz. 18.00,
  • poniedziałek - św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży
  • środa –św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy– święto,
  • czwartek - św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
  • piątek – wypominki roczne o 17.30
  • sobota- św. Pio z Petrelciny

Schola Maryjne Nutki zaprasza wszystkie dzieci na próby w piątek o 17.00
i w niedzielę o 10.00.

Spotkanie dla rodziców i młodzieży (2 kl. Gim.) kandydatów do bierzmowaniem
w poniedziałek 18 września 2017 o 19.15 w salce.

Chór parafialny zaprasza wszystkich miłośników śpiewu na próby w piątek o 19.00
i w niedzielę o 17.00 w salce katechetycznej.

Spotkanie dla rodziców przed I Komunią św. w niedzielę 24 IX 2017 po mszy na 11.00.

Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w poniedziałek 2 października 2017 o 19.30.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do  parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz Rycerz Niepokalanej i inne tytuły .

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Roman Koterba, Józef Imbir. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl