baner strona glowna

Różaniec dgXXVI Niedziela Zwykła - 01 października 2017 r.

Dzisiaj w Kościele powszechnym obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W naszej parafii gościmy dzisiaj siostryAnitę i Ludwikę ze zgromadzenia Sióstr Pallotynek. Dziękujemy za ich świadectwo życia.

Dziś jest pierwsza niedziela października. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.

Za odmówienie jednej części różańca, czyli 5 tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR, o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna, od godz. 16.00–18.00 wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec o godz. 18.00

Poniedziałek –św. Aniołów Stróżów Każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest obrona nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Pamiętajmy, aby każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika, choćby przez modlitwę: Aniele Boży, stróżu mój…

  • Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w poniedziałek 2 października 2017 o 19.30.
  • Warsztaty dla małżeństwa pt. Na karuzeli małżeńskiego życia od 2 X 2017 r. o 17.00.
  • środa – św. Franciszka z Asyżu Nowenna do MBNP  z nabożeństwem różańcowym o
  • I czwartek miesiąca, św. Faustyny Kowalskiej, dziew. spowiedź od godz. 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00,
  • piątek – I miesiąca, spowiedź od godz. 16.00.
  • sobota – I m-ca, odwiedziny chorych z komunią, adoracja Najśw. Sakramentu od 7.30 do 9.00.

Wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej.

  • Tysiące ludzi będzie tego dnia brało udział w wydarzeniu Różaniec do granic. Główna modlitwa będzie się odbywała wzdłuż granic Polski. Ponieważ nie wszyscy mają możliwość wyjazdu, dlatego w duchu jedność chcemy w tym dniu o godzinie 14.00 zgromadzić się na modlitwie różańcowej w naszym kościele. Przyjdź! Czekamy na Ciebie!  Odmówisz Maryi?
  • niedziela- na mszy o 11.00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii

Za tydzień XVII Dzień Papieski, pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją! Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W związku z niedzielą papieską zbiórka na fundusz remontowy odbędzie się w III niedzielę miesiąca 15 października 2017 r.

W sobotę 14 października 2017 r. wyruszy piesza pielgrzymka do Trzebnicy, która wpisuje się kończący się jubileusz 750lecia kanonizacji św. Jadwigi. W zakrystii zapisujemy chętnych na autobus powrotny z pielgrzymki z Trzebnicy. Cena 10 zł.

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dnia 05.10.2017 r. na spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Koszt około 30 zł. wyjazd spod kościoła św. Henryka o godz. 13.00. Tel. Kontakt: (71) 336 47 22; 536 602 187.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny.

W agendzie książkowej można złożyć podpis pod petycją w sprawie obrony życia dzieci nienarodzonych" zatrzymaj Aborcję"

 Do nabycia Niedziela, Źródło oraz Rycerz Niepokalanej i inne tytuły

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Julianna Ptak,

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl