baner strona glowna

nie odmawiamXXVII Niedziela Zwykła - 09 października 2017 r.

Trwa XVII Dzień Papieski, pod hasłem: Idźmy naprzód z nadzieją! Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych
i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W związku z niedzielą papieską zbiórka na fundusz remontowy odbędzie się w III niedzielę miesiąca 15 października 2017 r. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 5200 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

dzisiaj – II niedziela m-ca, na mszy o 11.00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii, Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00,

poniedziałek –II m-ca bł. Wincentego Kadłubka, Msza św. w int. Papieża, Ojczyzny, Rodziny Radio Maryja i TV Trwam o godz. 18.30.

 

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z kl. 3 gim. o 19.15.

środa – Nowenna do MBNP  z nabożeństwem różańcowym o

piątek -bł. Honorat Koźmiński,

13 października to dzień zakończenia objawień w Fatimie. Podczas mszy św. o 18.30 nastąpi Uroczyste Wniesienie Relikwii Św. Hiacynty i Franciszka dzieci z Fatimy. Nabożeństwo fatimskie po mszy wieczornej. W tym dniu nie będzie różańca o 17.30 ani o 18.00 ponieważ wszystkich zapraszamy na różaniec z procesją fatimską po mszy wieczornej.  Po procesji adoracja do 21.00.

niedziela – spotkanie Apostolatu Zbawczego Cierpienia po mszy o 12.30

Sobota, 14 października Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o nauczycielach, którzy pracują nad kształtowaniem  młodego pokolenia w naszym kraju.

Trwa miesiąc październik Różaniec dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30, dla dorosłych codziennie (poza piątkiem) o godz. 18.00.

Jest przygotowywana księga intencji na 2018 r. Rezerwacji od wtorku (17.10) można dokonywać w kancelarii parafialnej.

W sobotę 14 października 2017 r. wyruszy piesza pielgrzymka do Trzebnicy, która wpisuje się kończący się jubileusz 750lecia kanonizacji św. Jadwigi. Zapraszamy chętnych do udziału, z naszej parafii grupa wyruszy o godz. 5.40 pod przewodnictwem ks. Mateusza. Można też zapisać się w zakrystii na autobus powrotny z pielgrzymki z Trzebnicy. Cena 10 zł. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń.

W listopadzie odprawiane będą tradycyjnie nabożeństwa za zmarłych – tzw. WYPOMINKI. Zostały już przygotowane i wyłożone na stoliku kartki, na których CZYTELNIE wpisujemy IMIONA I NAZWISKA zmarłych oraz adres ofiarodawcy a następnie składamy je w zakrystii lub w kancelarii. Przyjmujemy na wypominki  jednorazowe. Modlitwa wypominkowa, do której włącza się cała parafialna jest wyrazem naszej wiernej pamięci o tych naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. Plan modlitwy wypominkowej zostanie umieszczony w gablocie.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny.

W agendzie książkowej można złożyć podpis pod petycją w sprawie obrony życia dzieci nienarodzonych.  Do nabycia Niedziela, Źródło oraz Rycerz Niepokalanej i inne tytuły

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Krystyn Matwijowski, Teofil Polan, Stanisław Mikołajko, Stanisława Korczewska, Wanda Gryszczuk

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2018 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl