baner strona glowna

1610 jadwiga 1XXVIII Niedziela Zwykła - 15 października2017 r.

Jutro obchodzimy uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.

Dzisiaj–jak to było zapowiadane- zbiórka do puszek na fundusz remontowy parafii. We wrześniu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto kwotę 5200 zł. Składamy podziękowanie za wszystkie ofiary i modlitwy składane na ten cel. Polecamy prace wszystkich osób i ofiarodawców – modlitwie parafian.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

Dzisiaj niedziela – 18.00 Różaniec św.

poniedziałek – św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej – uroczystość,

wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego

środa – św. Łukasza Ewangelisty Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym o18.00.

piątek – św. Jana Kantego, kapł., 18.30 msza św. zbiorowa za żywych,

sobota – bł. Jakuba Strzemię,

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

Siostry Pallotynki dziękują za życzliwe przyjęcie i ofiarne wsparcie (zebrały 12 550 zł) ich działalności misyjnej w Kamerunie. Zapewniają o pamięci w modlitwie.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30,
dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.

Idąc za zachętą papieża Franciszka zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w balu Wszystkich Świętych w sobotę 28 października od godz. 12.00 do godz. 15.00. Przebrane za swoich patronów dzieci zapraszamy do salki parafialnej.

Przyjmujemy na wypominki  jednorazowe. Zostały już przygotowane i wyłożone na stoliku kartki, na których CZYTELNIE wpisujemy IMIONA I NAZWISKA zmarłych oraz ADRES ofiarodawcy a następnie składamy je w zakrystii lub w kancelarii. Plan modlitwy zostanie podany w listopadzie.

Jest już księga intencji na 2018 r. Od wtorku można zamawiać intencje w kancelarii parafialnej.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. W agendzie książkowej można złożyć podpis pod petycją w sprawie obrony życia dzieci nienarodzonych Zapraszamy do parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Halina Benikowska, Józefa Drohomirecka, Henryk Karnaś – Wieczny odpoczynek…

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl