baner strona glowna

nie odmawiamXXIX Niedziela Zwykła - 22 października2017 r.

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Gościmy w naszej parafii Ojca Jarosława - Oblata Maryi Niepokalanej. Ojciec będzie po mszy rozprowadzał kalendarze jako wsparcie działalności misyjnej zgromadzenia Ojców Oblatów.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

niedziela -  nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.

poniedziałek - spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gimnazjum
i starszych o 19.15.

środa – nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00.

piątek - O 18.00 różaniec w int. zmarłych wymienianych w wypominkach rocznych

sobota - św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – święto, 28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.

Idąc za zachętą papieża Franciszka zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w balu Wszystkich Świętych w sobotę 28 października od godz. 12.00 do godz. 15.00. Przebrane za swoich patronów dzieci zapraszamy do salki parafialnej.

Szkoła podstawowa nr 23 przy ul. Pawiej na Wojszycach zaprasza dzisiaj 22 października na festyn rodzinny połączony ze zbiórką charytatywną na leczenie i rehabilitację rajdowca Michała Grudzińskiego. Szczegółowy plan na plakacie w gablocie.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rzymu do Grobu Jana Pawła II i Ojca Pio od 5 do 11 listopada 2017. Koszt 250 Euro. Zapisy u ks. proboszcza.

Przyjmujemy na wypominki  jednorazowe. Zostały już przygotowane i wyłożone na stoliku kartki, na których CZYTELNIE wpisujemy IMIONA I NAZWISKA zmarłych oraz ADRES ofiarodawcy a następnie składamy je w zakrystii lub w kancelarii. Plan modlitwy zostanie podany w listopadzie.

Jest już księga intencji na 2018 r. Można  zamawiać intencje w kancelarii parafialnej.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. W agendzie książkowej można złożyć podpis pod petycją w sprawie obrony życia dzieci nienarodzonych Zapraszamy do parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Stanisław Wójcik, Irena Chałon, Leszek Sługocki – Wieczny odpoczynek…

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl