baner strona glowna

wszyscy swieci 1XXX Niedziela Zwykła - 29 października2017 r.

Dziś przeżywamy ostatnią niedzielą października.

Jeszcze do wtorku spotkamy się na różańcu o godz. 18.00. Ostatni różaniec dla dzieci we wtorek o 17.30. 

W rozpoczętym dziś tygodniu.

niedziela- 18.00- Różaniec

wtorek - pod hasłem HOLY WINS odbędzie się Marsz Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie w kościele NMP na Piasku Mszą św. o godz. 18.00.
Po niej uwielbienie, a następnie przejście ze śpiewem do Rynku. Zakończenie o 21.00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do udziału.

środa – Uroczystość Wszystkich Świętych. której liturgiczne obchody przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości.

w naszym kościele Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30,

nabożeństwo za zmarłych i procesja różańcowa w kościele, o godz. 17.30,

Msza św. i nabożeństwo na cmentarzu przy ul. Bardzkiej o godz. 14.00,

czwartek I m-ca, – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny,

spowiedź od godz. 17.00, Adoracja Najśw. Sakr. do godz. 20.00,

o godz. 17.30pierwsze nabożeństwo wypominkowe, zapraszamy mieszkańców ulicy Łódzkiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej codziennie oprócz środy – w tym dniu jest Nowenna do MBNP. Plan modlitwy znajduje się w gablocie. W niedzielę o godz. 12.30 będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych parafian, polecanych w modlitwie wypominkowej w danym tygodniu,

piątek – I m-ca, spowiedź od godz. 16.00,

sobota – I m-ca św. Karola Boromeusza, bpa, księża odwiedzą chorych z komunią św.,

niedziela- spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych, przymiarka strojów komunijnych i poświęcenie książeczek po mszy o 11.00, , spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.30,
 o16.00 katecheza przed chrzcielna, o 17.30 Wypominki,

4.Przyjmujemy na wypominki jednorazowe. Zostały już przygotowane i wyłożone na stoliku kartki, na których CZYTELNIE wpisujemy IMIONA I NAZWISKA zmarłych oraz ADRES ofiarodawcy
a następnie składamy je w zakrystii lub w kancelarii.

5.Przez osiem pierwszych dni listopada – do 8 listopada – zmarłym w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu. stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

6.Jako chrześcijanie pamiętajmy też o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, o bezpieczeństwie, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia. Szczegółowe wskazania Policji na plakacie w gablocie.

7.Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rzymu do Grobu Jana Pawła II i Ojca Pio
od 5 do 11 listopada 2017. Koszt 250 Euro.
Zapisy u ks. proboszcza.

8.Jest już księga intencji na 2018 r. Można  zamawiać intencje w kancelarii parafialnej.

9.Zapraszamy na VII Niepodległościowy Bal Bezalkoholowy 4 listopada 2017. W związku
z obchodzonym w tym roku 1000-leciem obrony Niemczy, bal będzie w stylu rycerskim na Zamku TOPACZ. Rozpoczęcie: 19.00 – zapraszamy na salę balową już od 18.20. Zakończenie 2.00. CENA biletów: Dorośli 120,- Młodzież 50,- Dzieci (do 10 lat) gratis. Mile widziane stroje rycerskie, ludowe, mundurowe czy szlacheckie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10.Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. W agendzie książkowej można złożyć podpis pod petycją w sprawie obrony życia dzieci nienarodzonych Zapraszamy do parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

11.Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl