baner strona glowna

liscXXXI Niedziela Zwykła - 05 listopada 2017 r.

Niedziela przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. On nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych. Pielęgnujmy depozyt naszej wiary i nadzieję na szczęśliwą wieczność. Czerpmy siły z sakramentów, ze stołu słowa Bożego, a przede wszystkim z Eucharystii, która gromadzi nas wokół ołtarza. Pamiętajmy, że każdą Mszę Świętą sprawują z nami wszyscy Aniołowie i całe zastępy świętych, choć ich nie widzimy. W centrum zawsze jest Chrystus, który gładzi grzechy świata.

Do 8 listopada zmarłym w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

 1. Nabożeństwa wypominkowe codziennie za wyjątkiem środy o godz. 17.30
 2. W rozpoczętym tygodniu:
 • Dziś – spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych, przymiarka strojów komunijnych
  i poświęcenie książeczek po mszy o 11.00, spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św.
  o godz. 12.30, o16.00 katecheza przed chrzcielna, o 17.30 Wypominki,
 • środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o
 • czwartek  – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej –  która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu
  i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła,
 • piątek – św. Leona Wielkiego, pap.  o godz. 9.00 droga Krzyżowa i Msza św.,
 • sobota – św. Marcina z Tours, bpa,
 • Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W związku ze zbiórką na „Pomoc Kościołowi w potrzebie” zbiórka na fundusz remontowy odbędzie się w III niedzielę miesiąca 19 listopada 2017 r. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 4800 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 1. Jest już księga intencji na 2018 r. Można  zamawiać intencje w kancelarii parafialnej.
 2. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.  Henryk Sułkowski, Dariusz Kruczek, Teresa Bańcer, Paulina Florek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl