baner strona glowna

St Cecilia 20XXXIII Niedziela Zwykła - 19 listopada 2017 r.

Przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca. Jest to prawda wiary znana już pierwszym chrześcijanom, którzy bardzo się nią przejmując, kończyli swe modlitwy zawołaniem: Marana tha – Przyjdź, Panie Jezu!

W rozpoczętym tygodniu:

 • Dziś – niedziela- Apostolat Zbawczego Cierpienia ma mszę o 12.30 a później spotkanie w salce. O godz. 12.30 Msza św. w intencji zmarłych parafian, polecanych w wypominkach.
  Nieszpory o 18.00.
 • Poniedziałek – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.
 • W związku  z licznymi pytaniami o przygotowanie do sakramentu bierzmowania w związku
  z reformą systemu edukacji i wygaszaniem gimnazjum w poniedziałek o 19.15 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie rodziców i kandydatów do bierzmowania z kl. 6 i 7 szkoły podstawowej o 19.15.
 • wtorek- ofiarowanie Najświętszej Marii Panny,  
 • środa – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych,
 • nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00
 • piątek - św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy,
 • wypominki roczne za zmarłych o 17.30, kartki z imionami bliskich zmarłych tzw wypominki roczne można jeszcze składać w zakrystii lub w kancelarii.
 • Niedziela - Chrystusa Króla Wszechświata

Dzisiaj zbiórka do puszek na prace remontowe przy naszym kościele. W ubiegłym miesiącu uzbieraliśmy 4800zł wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii. Staramy się o kolejne dofinansowanie od Prezydenta miasta Wrocławia na dalsze prace remontowe elewacji kościoła. Za dotychczasowe ofiary wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

Schola dziecięca „Maryjne nutki” zaprasza na próbę w piątek o 17.00 i niedzielę o 10.00.

Chór parafialny zaprasza na próbę w poniedziałek i czwartek o 19.00.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny z kalendarzem o św. Józefie na 2018 r. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe. Do nabycia są także świece Caritas na wigilijny stół duże 14 zł, małe 6 zł.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp.  Antoni Stefan Wilk. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl