baner strona glowna

adwent 1

I Niedziela Adwentu - 3 grudnia 2017 r.

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką będzie Maryja. Zapraszamy do uczestnictwa całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami w roratach, codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

Dzisiaj poświęcenie opłatków na wigilijny stół. Ofiary składane z racji „opłatka” przeznaczamy na fundusz remontowy. Jednocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez ks. Proboszcza do roznoszenia po terenie parafii opłatków.

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczniemy 17 grudnia 2017r.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Dziś – I niedziela m-ca, Msza św. w intencji Róż Różańcowych o godz. 12.30, a po mszy zmiana tajemnic. Katecheza chrzcielna o 16.00, adoracja od 16.00 do 18.00, Nieszpory o godz.18.00.

poniedziałek – św. Barbary, spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gimnazjum i starszych o 19.15 w salce katechetycznej.

środa – św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć
w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w  ich intencji. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.

I czwartek m-ca, św. Ambrożego, spowiedź od 17.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.

piątek – 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Matka Boża nie popełniła też żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami,

o 9.00 Droga Krzyżowa i Msza św.

sobota - św. Jana Diego, objawiła mu się Matka Boża z Guadalupe.

niedziela– zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie,

Zbiórka na fundusz remontowy naszej parafii jest przeniesiona na III Niedzielę Adwentu.
W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 4800 zł wraz z indywidualnymi wpłatami na konto. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Na mszy o 11.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

Nowością jest kalendarz parafialny na rok 2018 wydany w związku ze zbliżającym się Jubileuszem 125-lecia konsekracji kościoła św. Henryka. Środki uzyskane z rozprowadzenia kalendarza zostaną przeznaczona na fundusz remontowy. Cena 5 zł.

Parafialny zespół „Caritas” zachęca do nabywania świec na Wigilijny stół. (Duże po 14 zł,
Małe 6 zł).
Do nabycia są także opłatki wigilijne, kartki i karnety świąteczne.

Zapraszamy na pielgrzymkę w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniu 7 grudnia br. Wyjazd sprzed kościoła
o godz. 13.00. Koszt około 30 zł. Tel. kontaktowe 71.336 47 22 i 536.602.187.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp.  Janina Ogielska, Kazimiera Dymel, Regina Wiktorska. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom na czas przeżywania Adwentu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl