baner strona glowna

adwent 2II Niedziela Adwentu - 10 grudnia 2017 r.

W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to słowo ciągle w nas rozbrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

W rozpoczętym dziś tygodniu

Dziś – zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie Pamiętajmy w naszej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia. Na mszy o 11.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Nieszpory o godz.18.00.

poniedziałek – Msza w int. Papieża, Ojczyzny, Rodziny Radio Maryja i TV Trwam o 18.30, spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 2 gimnazjum o 19.15 w salce.

środa – św. Łucji, dziewicy i męczennicy, patronki ociemniałych,

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 18.00, Różaniec Fatimski po mszy wieczornej,

13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny,

czwartek -św. Jana od Krzyża, jednego z największych mistyków i teologów duchowości;

niedziela- rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe plan w gablocie

Apostolat Zbawczego Cierpienia ma swoja mszę o 12.30 a później spotkanie w salce.

Zbiórka na fundusz remontowy naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 4800 zł wraz z indywidualnymi wpłatami na konto. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na rok 2018 wydanego w związku ze zbliżającym się Jubileuszem 125-lecia konsekracji kościoła św. Henryka. Środki uzyskane z rozprowadzenia kalendarza zostaną przeznaczona na fundusz remontowy. Cena 5 zł.

Parafialny zespół „Caritas” zachęca do nabywania świec na Wigilijny stół. (Duże po 14 zł,
Małe 6 zł).
Do nabycia są także opłatki wigilijne, kartki i karnety świąteczne.

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom na czas przeżywania Adwentu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl