baner strona glowna

adwent 4

IV Niedziela Adwentu - 24 grudnia 2017 r.

Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Dziś czwarta niedziela Adwentu, która łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30 będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie
i będzie można przystąpić do sakramentu pojednania. Nie będzie mszy o 18.30 i o 20.00.

Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie (pomimo, że w tym roku wigilia wypada w niedzielę) zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Pasterkaczyli Msza Święta sprawowana o północy z niedzieli na poniedziałek rozpocznie liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa.

Poniedziałek- Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i ostatnia o 18.30.

Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

wtorekśw. Szczepana, Msze Święte o. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i o 18.30.  Ofiary składane na tacę są przeznaczone na PWT i MWSD we Wrocławiu. Kancelaria parafialna w tym dniu jest nieczynna.

środa- św. Jana Apostoła, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

czwartek- św. Młodzianków, Jest to dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

Piątek – Wypominki roczne o 17.30.

Niedziela święto Świętej Rodziny. Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

W ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas każdej mszy św. będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni 2017 roku. Nabożeństwo na koniec roku zamiast nieszporów  o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o 20.00.

Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na rok 2018 wydanego w związku ze zbliżającym się Jubileuszem 125-lecia konsekracji kościoła św. Henryka. Środki uzyskane z kalendarza zostaną przeznaczone na fundusz remontowy. Cena 5 zł.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp.  Teresa Kopacz, Ryszard Chmiel, Stefania Bukowska, Janusz Pawlak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po nowym roku. Plan podamy za tydzień.

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl