baner strona glowna

popielecVI Niedziela Zwykła - 11 lutego 2018 r.

1.Dziś przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Na uroczystą Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu chorych zapraszamy o godz. 12.30. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku, będące w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy rodziny, aby pomogły chorym i starszym krewnym w dotarciu do świątyni.

2.Kończy się karnawał. W tym tygodniu, 14 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu.

3.W rozpoczętym dziś tygodniu.

  • niedziela II m-ca, podczas której zbieramy ofiary do puszek na dalszy remont kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto 4400 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • poniedziałek- Msza int. Papieża, Ojczyzny, Rodziny Radio Maryja i TV Trwam o 18.30,
  • spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. 3 gimnazjum w poniedziałek o 19.15.

  • wtorek- Różaniec Fatimski po mszy wieczornej, przynosimy świece,

  • ŚRODA POPIELCOWAMsze św. z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy o godz. 7.00, 9.00, 17.00 i 18.30,

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do czynnego włączenia się w ten akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  • Od Środy Popielcowej trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

  • piątekDroga Krzyżowa o 9.00 i 17.30

  • niedzielaGorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30,

4.Cykl wiosenny Katechez Przedmałżeńskich w naszej Parafii rozpoczniemy
w poniedziałek 5 marca 2018 r. Zapisów na kurs można dokonywać na stronie internetowej parafii.

5.Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło i inne tytuły prasowe.

6.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Teresa Karasińska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

7.Gościom i parafianom składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa. Życzymy wam dobrej niedzieli.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl