baner strona glowna

KrzyzI Niedziela Wielkiego Postu - 18 lutego 2018 r.

1.„Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.

2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

Droga Krzyżowa – w piątki o godz. 9.00 i 17.30,

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 17.30.

Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. Warunkami są stan łaski uświęcającej, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Św., wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.

3.W rozpoczętym dziś tygodniu.

niedziela –Apostolat Zbawczego Cierpienia msza o 12.30,

- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

poniedziałek- spotkanie kandydatów na ministrantów o 17.30 w salce katechetycznej.

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z kl. 6 i 7 szkoły podstawowej o 19.15 w salce katechetycznej.

środa –Nowenna do MBNP o godz. 18.00,

czwartek- Katedry św. Piotra Apostoła, ,

piątek- św. Polikarpa, Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30.,

II niedziela Wielkiego Postu, to dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy. Będziemy gościć
w naszej parafii Salezjański Wolontariat Misyjny z Wrocławia. Podzielą się
z nami 
doświadczeniem pracy w krajach misyjnych. Będzie też możliwość wsparcia finansowego na rzecz dożywiania dzieci w Sudanie Południowym.

4.Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się i inne tytuły prasowe.

5.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności. śp. Maria Lejnowska, Zbigniew Mróz, Krzysztof Patora, Danuta Koncewicz, Kazimiera Sobczak, Maria Zapart. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

6.Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom na czas przeżywania Wielkiego Postu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl