baner strona glowna

Krzyz

III Niedziela Wielkiego Postu - 4 marca 2018 r.

1.W trzecią niedzielę Wielkiego Postu Chrystus uświadamia nam, że już najwyższy czas, by dokonać radykalnego uporządkowania naszego życia. Każdy z nas jest prawdziwą świątynią, w której mieszka Pan Bóg, i trzeba zatroszczyć się, by była ona dla Niego godnym mieszkaniem.

2.W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Łabuda ze Świdnicy. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie i dostępny na stronie internetowej parafii.

Nauki rekolekcyjne    

dla dzieci w niedzielę o 11.00, poniedziałek, wtorek, środa o 17.00,

dla rodziców i małżonków we wtorek 19.30.

dla młodzieży w poniedziałek o 19.30, środa 20.00.

W tym tygodniu Kancelaria Parafialna będzie nieczynna we wtorek i środę ze względu na rekolekcje

3.W rozpoczętym dziś tygodniu.

III niedziela Wielkiego Postu, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy o 12.30, Katecheza chrzcielna o 16.00, Adoracja od 16.00,

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

poniedziałek –spowiedź od godz. 8.00 do 10.00 i od godz. 16.00 do 20.00,

środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00

czwartek 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet.

Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o najbardziej utrudzonych matkach rodzin wielodzietnych, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

piątek Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30,

Przyszła niedziela to II m-ca, podczas której zbieramy ofiary do puszek na dalszy remont kościoła (strona zachodnia). Prezydent miasta zatwierdził nasz wniosek na kontynuowanie prac remontowych kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto 5000 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4.Parafialny Zespół „Caritas” rozprowadza świece Paschaliki (małe 6 zł, duże 14 zł) i baranki z białej czekolady (po 5 zł) i skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

5.Salezjański Wolontariat Misyjny z Wrocławia, dziękuje za życzliwe przyjęcie i wsparcie finansowe w wysokości 6700 zł na rzecz dożywiania dzieci w Sudanie Południowym.

6.Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

7.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Krystyna Całus, Teresa Łęszczak, Ryszard Jastrzębski, Henryk Haremza, Stanisław Ławicki . Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

8.Gościom i parafianom składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa. Życzymy wam dobrej niedzieli.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl