baner strona glowna

zasloniety krzyzV Niedziela Wielkiego Postu - 18 marca 2018 r.

1.Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali. Apel ten kierujmy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2.W rozpoczętym dziś tygodniu.

V Niedziela Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

poniedziałek – uroczystość św. Józefa. Będziemy modlić się za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Jest to również patronalne święto Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego. Otoczmy go naszą serdeczną pamięcią modlitewną.

środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00

piątek – Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30.

Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Po Mszy o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców przed Uroczystością Pierwszej Komunii i prezentacja dekoracji kościoła. Następnie spotkanie w salce.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30,

3.Zespół Szkół Salezjańskich DON BOSCO we Wrocławiu ogłasza nabór na nowy rok szkolny 2018/19 do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz Liceum Salezjańskiego oraz zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi w szkole podstawowej w środę 21 marca od godz. 17.30 a w liceum w sobotę 24 marca od 10.00 do 14.00. Szczegóły na plakacie.

4.Zbliża się Wielki tydzień. W Wielki Piątek tradycyjnie pójdziemy z Droga Krzyżową ulicami parafii. Osoby chętne do czytania rozważań na poszczególnych stacjach proszone są o zgłaszanie się do Ks. Mateusza.

5.Triduum to czas pięknej i bogatej liturgii. Osoby, które chciałyby śpiewać psalmy na Liturgii Paschalnej proszone są o zgłaszanie się do Ks. Mateusza lub pana organisty.

6.Zapraszamy również Członków LSO, zwłaszcza tych, którzy wycofali się z czynnej służby do pomocy w przygotowaniu pełnej, pięknej i bogatej asysty na Triduum Paschalne. Próba liturgiczna 28 marca 2018 po mszy wieczornej.

7.Parafialny Zespół „Caritas” zwraca się z prośbą o przyniesienie bazi i bukszpanu i pomoc w przygotowaniu palm na Niedzielę Palmową w sobotę 24 marca 2018r. od godz. 10.00.

8.Parafialny Zespół „Caritas” rozprowadza świece Paschaliki (małe 6 zł, duże 14 zł), baranki z białej czekolady (po 5 zł).

9.Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

10.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności. śp. Adela Jankowska, ks. Czesław Mazur-proboszcz par. pw. Ducha św. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

11.Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom na czas przeżywania Wielkiego Postu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl