baner strona glowna

zmartwychwstanie

 Niedziela Zmartwychwstania - 1 kwietnia 2018 r.

Dziś – obchodzimy największą uroczystość naszej wiary – Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To od niej bierze początek
i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku. Niech ta myśl szczególnie nam towarzyszy, gdy będziemy się spotykać w gronie rodzinnym czy wśród przyjaciół.

W rozpoczętym dziś Tygodniu Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego.

dzisiaj – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30,

Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy o 12.30,  

Katecheza chrzcielna o 16.00,

o 18.00 Nowenna przes świętem Miłosierdzia Bożego,

Wielkanocny Poniedziałek – Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30, 18.30.

List Rektora PWT, taca na PWT i MWSD we Wrocławiu,

Środa w Oktawie Wielkanocy – o godz. 18.00 nowenna do MBożej Nieustającej Pomocy,

Czwartek w Oktawie Wielkanocy – adoracja po mszy wieczornej do 20.00.

Piątek w Oktawie Wielkanocy- Spowiedź od 17.00, W tym dniu nie ma postu.

Sobota w Oktawie Wielkanocy- Adoracja od 7.30 do 9.00, odwiedziny chorych
z Komunią św. Wielkanocną do południa,

Niedziela w Oktawie Wielkanocy, czyli niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Wielkim Tygodniu. Za ustawienie pięknych dekoracji Paniom układającym kwiaty i Panom kościelnym. Za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego Liturgicznej Służbie Ołtarza i Chórowi z Panem Dyrygentem i Panem Organistą. Parafialnemu zespołowi Caritas za przygotowanie palm, sprzedaż baranków, świec paschalnych i zbiórkę żywności dla potrzebujących. I wszystkim, którzy uczestniczyli aktywnie przez śpiew i modlitwę w celebracjach liturgicznych (szczególnie Scholi za śpiew podczas drogi krzyżowej) najpiękniejszą oprawą była wasza obecność w tych dniach na liturgii Wielkiego Tygodnia.

Schola „Maryjne Nutki” zaprasza dzieci i rodziców 21 kwietnia 2018 na wyjazd do kopalni złota do Złotego Stoku i cysterskiego opactwa w Henrykowie. Koszt 70 zł. Zapisy na próbach scholi i u ks. Mateusza.

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Wyjazd w czwartek 5 kwietnia lutego o godz. 13.00 sprzed kościoła. Koszt 30 zł. Zapisy w Agendzie Książkowej. Telefon. 71.336 47 22, 536602187

 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności. śp. Marianna Klessen, Stanisław Lańczak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl