baner strona glowna

FaustynaNiedziela Miłosierdzia Bożego - 08 kwietnia 2018 r.

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi kochać i przebaczać.

W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

Serdecznie witamy w naszej parafii ojca Józefa Mizerę OFM Cap. z Kielc, dziękujemy za skierowane do nas słowo Boże. Po mszy możemy wesprzeć ofiarami budowę kościoła
i klasztoru ojców kapucynów w Kielcach.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 • 15 .00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
 • W tym dniu składamy w kościele skarbonki Caritas z wielkopostną jałmużną.
 • PoniedziałekUroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia aż do naturalnej śmierci, domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt prócz Boga nad tym darem nie ma władzy. W naszej Parafii będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek podczas Mszy św. o godz. 18.30.
  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania kl. 3 gimnazjum o 19.15 w salce.
  • Spotkanie przed wyjazdem do Petersburga o 19.30 w salce.
 • Środa – o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • Piątek – różaniec Fatimski po mszy wieczornej, przynosimy świece,
 • W przyszłą niedzielę z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
  • Zbiórka do puszek na dalszy remont kościoła (strona zachodnia). W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto 4500 zł. 15 marca rozpoczęto VII etap remontu. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Próba przed pierwsza Komunią św. dla rodziców i dzieci w środę i czwartek o godz. 17.30.

Spotkanie dla rodziców przed Rocznicą Komunii św. 8 maja 2018 r. o 19.15.

Schola „Maryjne Nutki” zaprasza dzieci i rodziców 21 kwietnia 2018 na wyjazd do kopalni złota do Złotego Stoku i cysterskiego opactwa w Henrykowie. Koszt 70 zł. Zapisy na próbach scholi i u ks. Mateusza.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności. śp. Anna Michalina Żelezińska. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Gościom i parafianom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu, kierujemy szczególne życzenia w stronę wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Życzymy Wam błogosławionego czasu nowego tygodnia.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl