baner strona glowna

I KomuniaVI Niedziela Wielkanocna - 6 maja 2018 r.

Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów św., zwłaszcza pełny udział w Eucharystii otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i miłosierdziem. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba dzielić się z innymi. Tak rodzi się prawdziwa komunia z Panem Bogiem i z naszymi braćmi.

1.W naszym kościele codziennie (za wyjątkiem poniedziałku i wtorku) gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00.

2.W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela – I m-ca, Adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.,

Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.30, po Mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca a po niej spotkanie Zelatorek w salce,

o godz. 16.00 katecheza przed chrzcielna, od godz. 16.00 do godz. 18.00 Adoracja,

a o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe,

PoniedziałekPróba dla dzieci przed I Komunią o 17.00, Nabożeństwo majowe po mszy Wieczornej, O 19.15 próba przed bierzmowaniem w kościele,

Wtorek - Próba dla dzieci przed I Komunią o 17.00, Nabożeństwo majowe po mszy Wieczornej, O 19.30 spotkanie rodziców dzieci przed Rocznicą Komunii św. w kościele.

Środa - Nowena do MB Nieustającej Pomocy o 18.00

Piątek – Spowiedź dzieci przed I Komunią św. od godz. 16.00.

Rozpoczynamy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Św. podczas nabożeństwa majowego.

Sobota- Sprzątanie i dekoracja kościoła przed I Komunią św. od godz.10.00. Nabożeństwo Fatimskie po Mszy wieczornej. Przynosimy świece.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego-Uroczystość I Komunii św. o godz. 10.00, nie ma Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe.

Także jak co miesiąc organizujemy zbiórkę na remont kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek kwotę 4700 zł wraz z wpłatami na konto parafii. Za wszelką pomoc na rzecz remontu naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać!,

3.Zapraszamy na

Warsztaty usprawniające komunikację rodziców z dziećmi

Warsztaty z filmem dla małżeństw pragnących odnaleźć radość „Na karuzeli małżeńskiego życia” rozpoczną się 14 maja 2018 od 17.00 w salce katechetycznej.

Szczegóły na plakacie.

4.Zbiórka zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego odbędzie się w naszej 14 maja 2018 (15 maja 2018 o godz. 10.30 zostaną one odebrane). Dochód ze zbiórki będzie przekazany na pomoc przy zakupie inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Szczegóły na ulotkach i na plakacie.

5.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Edward Cygan. Polećmy Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

6.Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl