baner strona glowna

wniebowstąpienie

Wniebowstąpienie Pańskie- 13 maja 2018 r.

Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus zanim opuścił ziemię, tłumaczył apostołom, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

1.Z radością witamy w naszej parafii ks. Pawła Łabudę. Dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i za dar relikwii św. Miriam – Małej Arabki, o której tyle mogliśmy usłyszeć podczas rekolekcji wielkopostnych. Ufamy, że dar jej obecności w pomoże mam jeszcze bardziej otworzyć się na działanie Ducha św. w naszym życiu.

2.Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 18.00.

3.W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego-Uroczystość I Komunii św.
o godz. 10.00
, nie ma Mszy św. o godz. 11.00. O godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe.

Także jak co miesiąc organizujemy zbiórkę na remont kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek kwotę 4700 zł wraz z wpłatami na konto parafii. Za wszelką pomoc na rzecz remontu naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać!,

a o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe,

Biały Tydzień – od poniedziałku do piątku o 18.00 Nabożeństwo majowe i o 18.30 Msza św.,

PoniedziałekMsza św. w intencji Papieża , Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam o godz. 18.30, O 19.20 próba przed bierzmowaniem w Kościele,

Środa - Nowenna o 18.00

Piątek – Spowiedź dzieci przed Rocznicą Komunii św. od godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy. To ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną

Rocznica I komunii św. na mszy o 11.00. O godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe.

4.Zapraszamy na

Warsztaty usprawniające komunikację rodziców z dziećmi

Warsztaty z filmem dla małżeństw pragnących odnaleźć radość „Na karuzeli małżeńskiego życia” rozpoczną się 14 maja 2018 od 17.00 w salce katechetycznej.

Szczegóły na plakacie.

5.Zbiórka zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego odbędzie się w naszej
14 maja 2018
(15 maja 2018 o godz. 10.30 zostaną one odebrane). Dochód ze zbiórki będzie przekazany na pomoc przy zakupie inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Szczegóły na ulotkach i na plakacie.

6.Zapraszamy na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 8 lipca 2018 r. Koszt 40 zł. Zapisy w agendzie książkowej. Kontakt tel.:717930598, 713364722; 536 602 187.

7.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Andrzej Sobczak, Robert Stefaniak. Polećmy Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

8.Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl