baner strona glowna

serce JezusaXII Niedziela Zwykła - 24 czerwca 2018 r.

Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

1.W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Na mszy św. o 9.00, 11.00 12.30 gościmy polonijny chór „Głos duszy” z Białorusi. Zachęcamy do pozostania po Mszy św. i wysłuchania kilku utworów, które wykonają.

O godz. 18.00 Nabożeństwo do Serca Jezusowego.

Litania do Serca Jezusowego w czerwcu przez cały tydzień po mszy wieczornej.

Środa - Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W naszym kościele w każdą środę o 18.00, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja uczy nas pomagania innym!

Czwartek - św. Ireneusza

Piątek- uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę
i dzieła Ojca Świętego. Tradycyjnie w tym dniu zbierana ofiara przekazywana jest na działalność Stolicy Apostolskiej. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Wypominki roczne o 17.30.

Przyszła niedziela – I m-ca, Adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.,

o godz. 12.30 Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy zmiana Tajemnic,
o godz. 16.00 katecheza przed chrzcielna,

od godz. 16.00 do 18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu,

o godz. 18.00 Nieszpory.

2.Parafialny Zespół Caritas Świętuje w tym roku 25-lecie działalności. Uroczysta Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w niedzielę 1 lipca 2018 o 12.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

3.Zapraszamy parafian i gości na odpust św. Henryka w sobotę 14 lipca 2018 r. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o 12.00 przez ks. bpa Jacka Kicińskiego w koncelebrze zaproszonych kapłanów, którzy pracowali na naszej parafii. Dziękczynieniu za 125 lat naszego kościoła będzie towarzyszyć obecność sióstr zakonnych, które posługiwały w naszej parafii. Z tyłu kościoła znajduje się wystawa prac dzieci ze szkoły podstawowej 73 tematycznie związana z naszym jubileuszem.

4.Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny wyłożony na stoliku z tyłu kościoła.

5.W Agendzie do nabycia tygodnik Niedziela, Źródło oraz Rycerz Niepokalanej i inne tytuły.

6.Spotkanie młodych „Nie bój się Ducha” w Sulistrowicach koło Ślęży, 25-28 czerwca, koszt 70 zł. Szczegóły na plakacie.

7.Zapraszamy na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 8 lipca 2018 r. Koszt 40 zł. Zapisy w agendzie książkowej. Kontakt tel.:717930598, 713364722; 536 602 187.

8.Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl