baner strona glowna

uzdrowienieXIII Niedziela Zwykła - 1 lipca 2018 r.

Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje, zwłaszcza naszych dzieci i młodzieży, staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.

  1. 1.W czasie wakacji – lipiec, sierpień – następują zmiany w godzinach celebracji Mszy św. i pracy kancelarii.

        Msza św.                 w tygodniu   – o godz. 7.00 i 18.30

   kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00

2.W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela I m-ca, Adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.,

Parafialny Zespół Caritas Świętuje w tym roku 25-lecie działalności. Uroczysta Msza św. dziękczynna zostanie odprawiona w niedzielę 1 lipca 2018 o 12.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian

o godz. 12.30 Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy zmiana Tajemnic,
o godz. 16.00 katecheza przed chrzcielna,

od godz. 16.00 do 18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu,

o godz. 18.00 Nieszpory.

wtorek -św. Tomasza Apostoła

Środa - nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.

Czwartek spowiedź od 17.00

Piątek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz, spowiedź od 17.00

Sobota - wspomnienie św. Jana z Dukli,

Przyszła niedziela – II m-ca, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na fundusz remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy do puszek wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii kwotę 4150 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie prace polecamy modlitwie naszych Parafian.

Zapraszamy parafian i gości na odpust św. Henryka w sobotę 14 lipca 2018 r. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o 12.00 przez ks. bpa Jacka Kicińskiego w koncelebrze zaproszonych kapłanów, którzy pracowali na naszej parafii. Dziękczynieniu za 125 lat naszego kościoła będzie towarzyszyć obecność sióstr zakonnych, które posługiwały w naszej parafii. Z tyłu kościoła znajduje się wystawa prac dzieci ze szkoły podstawowej 73 tematycznie związana z naszym jubileuszem.

4.Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny wyłożony na stoliku z tyłu kościoła.

5.W Agendzie do nabycia książki i film o objawieniach w Fatimie, tygodnik Niedziela, Źródło oraz Rycerz Niepokalanej i inne tytuły.

6.Zapraszamy na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 8 lipca 2018 r. Koszt 40 zł. Zapisy w agendzie książkowej. Kontakt tel. (71)3364722; 536 602 187.

7.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności. śp. Andrzej Kutela.

8.Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

 

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl