baner strona glowna

droga JezusXVI Niedziela Zwykła - 22 lipca 2018 r.

Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel. „Idźcie i głoście”!

W czasie wakacji – lipiec, sierpień

  • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.
  • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

niedziela -błogosławieństwo pojazdów po mszach św.,

środa - Św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa

Jest to święto patronalne ks. Krzysztofa - proboszcza naszej parafii. Pamiętajmy
o Nim w modlitwie. Poświęcenie pojazdów po mszy wieczornej,
godz. 18.00 - Nowenna do MBNP,

czwartek - Świętych Joachima i Anny- rodziców NMP. W to liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa na wieczorną Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie
i dziadków

piątek - wypominki roczne

niedziela- 18.00 Nieszpory,

W dniach od 1 do 31.08. odbędzie się w naszej parafii codzienna adoracja z modlitwą specjalną do Bogurodzicy po Mszy św. wieczornej do godziny 20.00.

W dniach 2 – 10 sierpnia wyruszy z Wrocławia Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w Centralnym Punkcie Informacyjnym Pielgrzymki w D. A. Wawrzyny” – Wrocław, ul. Bujwida 51 tel. (71 328 47 68), e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności. śp. Andrzej Jastrzębski, Edyta Bukowska, Jan Brzezina. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl