baner strona glowna

XXI Niedziela Zwykła - 26 sierpnia 2018 r.

mb czestochowa1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 12.30 będziemy dziękować za długoletnią posługę duszpasterską ks. Prałatowi Mirosławowi Ratajczakowi, który kończy pobyt w naszej parafii i przeprowadza się z początkiem września do Domu Księży Emerytów na ul. Katedralnej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym emerytowanym proboszczu. Przybądźmy jak najliczniej.

       3. Od 1 września Msze Św. w dni powszednie będą odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Kancelaria będzie czynna we wtorek, środę i czwartek w godz. 8.00–9.00 i 16.00–18.00  w sobotę w godz. 8.00–9.00.

4. W rozpoczętym dziś tygodniu:

  • dzisiaj –26 sierpnia, NMP z Częstochowy. Nieszpory o godz. 18.00
  • poniedziałek – św. Moniki
  • wtorek - św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  • środa – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela -
  • sobota – bł. Bronisławy, 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi od godz. 7.30 do 9.00.
  • I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR, o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna, od godz. 16.00–18.00 wspólnotowa Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nieszpory o godz. 18.00

5. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową w dniu 6 września (przyszły czwartek) do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony poczętego życia połączone z Ogólnopolskim Zjazdem Rodziny Radia Maryja. Koszt wyjazdu ok. 40 zł. Wyjazd spod kościoła św. Henryka ok godz. 13.00. Kontakt tel. (71)3364722; 536 602 187.

6. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

7. W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty: ś.p. Jolanta Jończyk, Klara Apriasz, Wanda Kamińska, Janina Wacowska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

8. Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego    błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl