baner strona glowna

mb siewnaXXII Niedziela Zwykła - 2 września 2018 r.

Dzisiaj w niedzielę podczas mszy św. o godzinie 12.30 będziemy dziękować za długoletnią posługę duszpasterską ks. Prałatowi Mirosławowi Ratajczakowi, który kończy pobyt w naszej parafii i przeprowadza się z początkiem września do Domu Księży Emerytów na ul. Katedralnej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym emerytowanym proboszczu.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 18.30 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

Od 1 września Msze Św. w tygodniu są odprawiane o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Kancelaria czynna we wtorek, środę i czwartek od 8.00-9.00 i 16.00-18.00 w sobotę od. 8.00-9.00.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

dzisiaj – I niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 12.30 – zmiana tajemnic ŻR,
o godz. 16.00 – katecheza chrzcielna, od godz. 16.00–18.00 wspólnotowa Adoracja Najświętszego   Sakramentu, Nieszpory o godz. 18.00,

wtorek-18.30 Msza Wotywna do Ducha św.

środa - 5 września przypada w naszej parafii wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy rano po Mszy św. o godz. 7.00 i zakończymy o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy do Adoracji i modlitwy wszystkie wspólnoty parafialne i Róże Różańcowe, o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

I czwartek miesiąca, spowiedź od 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00,

I piątek miesiąca, spowiedź od 17.00

sobota- Narodzenie Najświętszej Maryi Panny (matki Bożej Siewnej) – święto,

Za tydzień w II niedzielę m-ca będziemy zbierać tradycyjnie ofiary na fundusz remontowy.
W sierpniu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto kwotę 5000 zł. Składamy podziękowanie za wszystkie ofiary i modlitwy składane na ten cel. Polecamy prace wszystkich osób i ofiarodawców – modlitwie parafian.

Schola Maryjne Nutki po przerwie wakacyjnej zaprasza wszystkie chętne dzieci (należące do scholi
i te, które chciałyby dołączyć), na spotkanie integracyjne i pierwszą próbę w piątek 7 września na godz. 17.00 do salki. Kolejna próba w niedzielę 9 września od godz. 10.00. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci śpiewających w scholi 9 września po mszy św. na 11.00. 

Spotkanie dla rodziców przed I Komunią św. w niedzielę 24 września 2018 po mszy na 11.00.

Zgodnie z wytycznymi KEP przygotowanie do bierzmowania trwa trzy lata i rozpoczyna się w klasie
6 SP. Zapisy kandydatów w zakrystii po Mszy św. i w kancelarii.

Spotkanie dla rodziców i młodzieży idących w tym roku szkolno-katechetycznym do bierzmowania
(z 3 kl. Gim. i 8 kl. SP) w poniedziałek 10 września 2018 o 19.15 w salce.

Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w poniedziałek 1 października 2018 o 19.30.

Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową 6 września (czwartek) do Sanktuarium św. Józefa
w Kaliszu na spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony poczętego życia połączone
z Ogólnopolskim Zjazdem Rodziny Radia Maryja. Jeśli będzie zgłoszona odpowiednia ilość osób pojedziemy bezpośrednio do Częstochowy na Kongres Różańcowy. Powrót 8 września. Koszt wyjazdu ok 50 zł. Wyjazd spod kościoła św. Henryka ok godz. 13.00.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego    błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl