baner strona glowna

RozaniecXXVIII Niedziela Zwykła - 14 października 2018 r.

Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale ubogich rodaków, których edukację wspieramy za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

W Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

Nabożeństwa różańcowe dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, dla dorosłych codziennie o godz. 18.00.

Zapraszamy na Godzinki ku czci NMP w każdą niedzielę na 8.30.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

niedziela Różaniec o godz. 18.00

poniedziałek – św. Teresa od Jezusa.
Wszystkich chcących pogłębić podstawy swojej wiary i obrać właściwy kierunek, kurs w życiu zapraszamy na Kurs ALFA.(Jezus Chrystus jest dla nas ALFA i OMEGA). Szczegóły na plakacie i zaproszeniach.

Poniedziałek- obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

Wtorek-św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej – uroczystość,

środa–św. Ignacego Antiocheńskiego Nowenna do MBNP z nabożeństwem różańcowym o 18.00,

spotkanie katechetów o 19.15 na plebanii.

czwartek-św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

sobota- św. Jana Kantego, kapł.,

niedziela-W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny i rozpoczniemy Tydzień Misyjny. W tym dniu naszą modlitwą, a także materialną ofiarą będziemy chcieli wspomóc tych, którzy angażują się w dzieło misyjne Kościoła – misjonarki i misjonarzy świeckich i duchownych oraz ich działalność.

Chór zaprasza na próby w czwartek godz. 18.00.

Schola Maryjne Nutki zaprasza dzieci na próby w piątek o 17.00 i w niedzielę o 10.00.

21 października po mszy na 11.00 przymiarka strojów dla dzieci I Komunijnych. Firma OPUS szyjąca stroje dla dzieci prosi o przygotowanie zaliczki: dla dziewczynek 100 zł, a dla chłopców 50 zł.

Przypominamy, że funkcjonuje już lodówka społeczna przy naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy się troszczą żeby nie była pusta.

Jest przygotowana księga intencji na 2019 r. Rezerwacji od wtorku (16.10) można dokonywać w kancelarii parafialnej.

Przyjmujemy na wypominki jednorazowe. Zostały już przygotowane i wyłożone na stoliku kartki, na których CZYTELNIE wpisujemy IMIONA I NAZWISKA zmarłych oraz ADRES ofiarodawcy a następnie składamy je w zakrystii lub w kancelarii. Plan modlitwy zostanie podany w listopadzie.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Adolf Zagrobelny, Irena Pasińska, Mariusz Szast. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl