baner strona glowna

zmartwychwstanieXXXI Niedziela Zwykła - 4 listopada 2018 r.

1.Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

2.Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Podczas uroczystej mszy św. na godz. 12.30 zostanie poświęcona pamiątkowa tablica jubileuszowa. Poświęcenia dokona ks. prałat Mirosław Ratajczak.

3.Do 8 listopada zmarłym w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

4.Nabożeństwa wypominkowe codziennie za wyjątkiem środy o godz. 17.30

5.W rozpoczętym tygodniu:

Dziś- Godzinki ku czci NMP o 8.30, spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.30, o16.00 katecheza przed chrzcielna, o 17.30 Wypominki,

Wtorek - msza wotywna o Duchu św. o 18.30

środa - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00

piątek – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła,
o godz. 9.00 droga krzyżowa i Msza św.,

sobota – św. Leona Wielkiego, pap.

w przyszłą niedzielę zbiórka na fundusz remontowy. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 4800zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.

6.Salwatoriański Wolontariat Misyjny, który gościliśmy w naszej parafii tydzień temu dziękuje za życzliwe przyjęcie, zapewnienie o modlitwie a także za ofiary pieniężne w wysokości 3 629,92 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

7.Jest już księga intencji na 2019 r. Można zamawiać intencje w kancelarii parafialnej.

8.Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela.

9.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Marianna Łozowska, Iga Małgorzata Karal, Janina Saturska, Eugenia Cesarz-Monde. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

10.Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl