baner strona glowna

I Niedziela Adwentu - 2 grudnia 2018 r.

adwent 1

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.

Na naszej Adwentowej drodze szczególną patronką będzie Maryja. Zapraszamy do uczestnictwa w roratach. Od poniedziałku do piątku o godz. 18.30. W sobotę o 7.00.

Dzisiaj poświęcenie opłatków na wigilijny stół. Ofiary składane z racji „opłatka” przeznaczamy na fundusz remontowy. Jednocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez ks. Proboszcza do roznoszenia po terenie parafii opłatków.

Schola dziecięca „Maryjne nutki” zaprasza na kiermasz świąteczny dzisiaj w I Niedzielę Adwentu po mszy na 9.00,11.00 i 12.30.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Dziś – I niedziela m-ca, Godzinki ku czci NMP o 8.30, Msza św. w intencji Róż Różańcowych o godz. 12.30, a po mszy zmiana tajemnic. Katecheza chrzcielna o 16.00, adoracja od 16.00 do 18.00, Nieszpory o godz.18.00.

poniedziałek –spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 7 SP po Roratach w salce

wtorek -św. Barbary

środa –Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o 18.00.

I czwartek m-ca, św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w  ich intencji., spowiedź od 18.00. Adoracja Najśw. Sakramentu do 20.00.

I piątek – św. Ambrożego, Spowiedź od godz. 17.00.

sobota-  8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Matka Boża nie popełniła też żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.

niedziela– zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie,

Zbiórka na fundusz remontowy naszej parafii jest przeniesiona na III Niedzielę Adwentu.
W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 5000 zł wraz z indywidualnymi wpłatami na konto. Bóg zapłać ofiarodawcom.

Na mszy o 11.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Poszukujemy osoby na stanowisko kościelnego. Informacje u ks. proboszcza.

Zapraszamy na pielgrzymkę w intencji rodzin i obrony życia dzieci nienarodzonych do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniu 6 grudnia br. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 13.00. Koszt około 30 zł. Tel. kontaktowe 71.336 47 22 i 536.602.187.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do  parafialnej agendy książkowej gdzie trwa kiermasz tanich książek i czasopism. Do nabycia są także świece Caritas na wigilijny stół duże 14 zł, małe 6 zł oraz kalendarz parafialny na 2019 rok. Cena 10 zł. Zapraszamy.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl