baner strona glowna

IV Niedziela Adwentu - 23 grudnia 2018 r.

adwent 4Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Dziś czwarta niedziela Adwentu, Godzinki ku czci NMP o 8.30, Nieszpory o godz.18.00.

Poniedziałek - Wigilia Bożego Narodzenia. Rano msza św. tylko o 9.00, będzie wtedy można przystąpić do sakramentu pojednania. Nie będzie mszy o 7.00 i 18.30.

Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie stawiajmy na wigilijnym stole alkoholu i tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Pasterka czyli Msza Święta sprawowana o północy z poniedziałku na wtorek rozpocznie liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa.

Wtorek- Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze Św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30
i ostatnia o 18.30.

Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

Środaśw. Szczepana, Msze Święte o. 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i o 18.30. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na PWT i MWSD we Wrocławiu.

Kancelaria parafialna we wtorek i środę jest nieczynna.

Czwartek - św. Jana Apostoła,

Piątek- św. Młodzianków, Jest to dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Wypominki roczne o 17.30.

Niedziela Świętej Rodziny. Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.

Wizytę duszpasterską rozpoczniemy po nowym roku. 

Organizatorzy kiermaszu który odbył się tydzień temu w agendzie książkowej dziękują za zakup ozdób świątecznych. Zebrano 701,60 zł. Za te pieniądze zakupiono czajnik, komplet patelni, robot kuchenny i blender, które przekazano do Stowarzyszenia pomocy „Akson” przy ul. Glinianej 28/30.

Poszukujemy osoby na stanowisko kościelnego. Informacje u ks. proboszcza.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do parafialnej agendy książkowej po świece Caritas na wigilijny stół duże 14 zł, małe 6 zł oraz kalendarz parafialny na 2019 rok. Zapraszamy.

W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Jan Mielczarek, Krystyna Koziak, Alfons Szymański, Bolesław Popielas.Wieczny odpoczynek.

Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi do naszych rodzin Boży Syn, Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą codzienność.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl