baner strona glowna

Niedziela Chrztu Panskiego - 13 stycznia 2019 r.

I Chrzest Pana Jezusa w JordanieWspominane w dzisiejszej liturgii wydarzenie znad Jordanu, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie. „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

W tym tygodniu

dzisiaj – Godzinki ku czci NMP o 8.30, o godz. 18.00 Nieszpory,

zbiórka do puszek na remont kościoła, w grudniu zebraliśmy 5000 zł wraz z wpłatami na konto. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać.

poniedziałek – 18.30 msza św. w int. Papieża, Ojczyzny, Rodziny Radia Maryja, TV Trwam, różaniec Fatimski po mszy wieczornej,

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP i 3 gimnazjum o 19.00 w salce.

środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00

czwartek - 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Jest to czas spotkania wiernych i duszpasterzy na wspólną modlitwę, błogosławieństwo na nowy rok i rozmowę.

Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, krzyż, 2 świece, wodę święconą i kropidło. Niech ten dzień zgromadzi całą Rodzinę i stanie się świętem dla wszystkich domowników.

Cały plan wizyty duszpasterskiej jest w gablocie i na stronie internetowej parafii. Na każdej bramie pojawi się też informacja przypominająca o dniu i przybliżonej godzinie wizyty.

Wizytę duszpasterską od poniedziałku do piątku zaczynamy o 16.00, a w soboty o 15.00,

Do 4 lutego kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę, czwartek i w sobotę
od 8.00 do 9.00.

W tym tygodniu chcemy odwiedzić parafian.

14.01 poniedziałek      ul. Sanocka 1-13,

15.01 wtorek              ul. Wielka 32,34, ul. Swobodna 2-16,

16.01 środa                ul. Wielka 20-30,  

17.01 czwartek           ul. Studzienna 1-11,

18.01 piątek               ul. Studzienna 13-15, Skwerowa 1-9, 2-12,

19.01 sobota               ul. Ciepła 2-16, 7-15a,

W minionym tygodniu odeszli do pana Śp. Jacek Słomiński, Eugenia Jaworek, Marek Draga, Wieczny Odpoczynek..

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zachęcamy do nabycia kalendarza parafialnego na rok 2019. Środki uzyskane z kalendarza zostaną przeznaczone na fundusz remontowy.

Dziękujemy za wspólne świętowanie niedzieli. Gościom i parafianom składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa w nowym tygodniu kierując szczególne życzenia
w stronę wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia. Życzymy wam dobrej niedzieli.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl