baner strona glowna

popielecVIII Niedziela Zwykła -3 marca 2019 r.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się
z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

Kończy się karnawał. W tym tygodniu, 6 marca, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

I niedziela – godzinki o 8.30, godz. 18.00 Nieszpory, Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po mszy o 12.30, Katecheza chrzcielna o 16.00, Adoracja od 17.00,

ŚRODA POPIELCOWAMsze św. z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy o godz. 7.00, 9.00 i 18.30,

W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy do czynnego włączenia się w ten akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od Środy Popielcowej trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

piątekDroga Krzyżowa  o 9.00 i 17.30. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.

sobota- SP 73 zaprasza od 10.00 do 12.00 na Dzień Otwartej Szkoły.

niedziela II m-ca, podczas której zbieramy ofiary do puszek na dalszy remont kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z wpłatami na konto 4000 zł. Od 15 marca rusza kolejny VII etap remontu. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny i Nowe Życie.

Poszukujemy osoby na stanowisko kościelnego. Informacje u ks. proboszcza.

Zapraszamy na Pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Wyjazd w czwartek 7 marca o godz. 13.00 sprzed kościoła. Koszt 30 zł.
Zapisy w Agendzie Książkowej. Telefon. 71.336 47 22, 536602187.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Regina Ciołek, Marian Bogucki, Krystyna Sibilska, Tadeusz Jakubowski, Adam Mikiciuk, Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl