baner strona glowna

KrzyzII Niedziela Wielkiego Postu - 17 marca 2019 r.

1.Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2.Zachęcamy do podjęcie na czas wielkiego postu abstynencji od alkoholu. Księga, do której można wpisywać swoją deklarację jest położona na klęczniku przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

3.Dzisiejsza niedziela to niedziela hospicyjna po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla podopiecznych wrocławskich hospicjów.

4.Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (w piątki), a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału
w zabawach”.

5.Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział  w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 9.00 i 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

6. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 24 marca. Nauki wygłosi dla nas
o. Paweł Adamik -Dominikanin. Szczegółowy plan rekolekcji parafialnych dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.

7.W rozpoczętym dziś tygodniu.

niedziela Apostolat Zbawczego Cierpienia msza o 12.30, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30, Zbiórka na kwiaty do Bożego Grobu.

wtorek- uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

środa –Nowenna do MBNP o 18.00

piątek- Droga Krzyżowa o godz. 9.00 i 17.30,

niedziela- Rekolekcje wielkopostne

8.W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać
z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (
).

9.Poszukujemy osoby na stanowisko kościelnego. Informacje u ks. proboszcza.

10.Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie.

11.Parafialny Zespół „Caritas” rozprowadza świece Paschaliki (małe 6 zł, duże 14 zł), baranki z białej czekolady (po 5 zł) i skarbonki na jałmużnę wielkopostną.

12.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności. śp. Jadwiga Stebnicka, Maria Ruchała. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

13.Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom na czas przeżywania Wielkiego Postu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl