baner strona glowna

MB HenrykOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na rozpoczęty remont naszego kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy kwotę 3800 zł. wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie prace polecamy modlitwie naszych Parafian.
 2. W czwartek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30. Nie ma mszy o 20.00.
 3. W Polsce ta uroczystość to święto Matki Bożej Zielnej. Parafialny zespół Caritas zwraca się z prośbą o pomoc przy wykonywaniu bukiecików na uroczystość Wniebowzięcia NMP w środę tj. 14 sierpnia od godz. 16.00. Prosimy również
  o kłoski, kwiaty i zioła. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.
 4. W czasie wakacji – lipiec, sierpień
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian.
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00.
 1. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • Dzisiaj niedziela –godzinki o 8.30, Nieszpory o godz. 18.00,
 • poniedziałek – o 18.00 różaniec w intencji naszej Ojczyzny a później o 18.30 msza w intencji Papieża, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam,
 • wtorek - Nabożeństwo fatimskie po Mszy wieczornej. Przynosimy świece
 • środa – św. Maksymiliana Marii Kolbegoo 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. o 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 18.30. Nie ma mszy o 20.00
 • niedziela- godzinki o 8.30 18.00 Nieszpory,
 1. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny.
 2. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość
  i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 3. W minionym tygodniu odeszli do wieczności. śp. Teresa Herman, Hanna Beć, Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…
Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl