baner strona glowna

St Cecilia 20OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.

Zbliża się ESM Taizé we Wrocławiu. Prosimy o deklaracje gościny, Ile osób mogliby Państwo przyjąć na nocleg od 28 grudnia 2019 do 1 stycznia 2020. Potrzeba tylko około 2mna osobę. Pokażmy, że Polska gościnność to nie tylko slogan w przysłowiu.

W rozpoczętym tygodniu:

Dziś – niedziela- Godzinki ku czci NMP o 8.30,

Obowiązkowa próba śpiewu dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. w niedzielę 17 listopada po mszy św. na 11.00 w salce parafialnej

Apostolat Zbawczego Cierpienia ma mszę o 12.30 a później spotkanie w salce.

Nieszpory o 18.00.

Poniedziałek- bł. Karoliny Kózkówny. Po mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Młodzieżowego „Iskra”. Rozpoczęcie spotkania o 19.15. zapraszamy młodzież 12-20 lat.

wtorek – Zapraszamy wszystkich parafian na modlitwę w duchu Taizé połączoną z adoracją krzyża o 19.15 w kościele,

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl.8 SP o 19.15. rozpocznie się w kościele.

środa – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,

czwartek - ofiarowanie Najświętszej Marii Panny,

piątek - św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych,

wypominki roczne za zmarłych o 17.30, kartki z imionami bliskich zmarłych tzw. wypominki roczne można jeszcze składać w zakrystii lub w kancelarii.

Niedziela - Chrystusa Króla Wszechświata. Msza św. za zmarłych wspominanych w wypominkach o 12.30.

W związku z pracą katechetyczną księży prosimy żeby dzień i godzinę pogrzebu OBOWIĄZKOWO wcześniej uzgodnić z duszpasterzami parafii w Kancelarii.

Zapraszamy na 35 Forum Młodych pod hasłem „na Krawędzi –jak pogodzić różnorodności w Kościele” od 27-29 listopada 2019 Ostrów Tumski. Szczegóły na plakacie.

Jest przygotowana księga intencji na 2020 r. Rezerwacji można dokonywać w kancelarii parafialnej.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Józefa Szut, Remigiusz Przybylski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl