baner strona glowna

Jezu Ufam Tobie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).

W duchu Miłosierdzia Bożego w odpowiedzi na wezwanie Arcybiskupa Józefa Kupnego zachęcamy do tworzenia „parafialnej tarczy antykryzysowej”. Polega ona  na wspieraniu tych, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszych parafii. Zachęcamy do skorzystania z ich oferty, robienia zakupów w osiedlowych sklepikach, a kiedy to będzie możliwe do odwiedzania restauracji i kawiarni, które znajdują się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania do korzystania z usług m.in. fryzjerów, fizjoterapeutów, rehabilitantów czy mechaników samochodowych   Również na naszej parafialnej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń możemy umieszczać informację  nt. dostępnych w naszej parafii usług lub zapotrzebowaniu na nie. Swoje ogłoszenia można przynosić do Kancelarii bądź przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

o godz. 8.30 Godzinki ku czci NMP

o godz 15.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

W tym dniu składamy w kościele skarbonki Caritas z wielkopostną jałmużną.

Środa– o godz. 18.00 nowenna do MBNPomocy,

Piątek- wypominki roczne o 17.30.

Przyszła niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

Od poniedziałku w liturgii na Mszy św. w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć
do 65 osób. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i przypominamy o zachowaniu odstępów
w ławkach, maski ochronne nosimy również w kościele. W dalszym ciągu transmisje Mszy świętej będą prowadzone na stronie parafii na Facebooku.
W tygodniu o 18.30, W niedzielę

o 7.00, 9.00,11.00, 12.30, 18.30, 20.00. Prosimy również o subskrybowanie naszego kanału na YouTube.

Zwracamy się do NASZYCH PARAFIAN i do Tych z PAŃSTWA, którym leży na sercu troska o nasz kościół z prośbą o pomoc. Utrzymujemy się z waszych ofiar. Prosimy o wsparcie....
56 1090 2486 0000 0001 1938 7702
z dopiskiem: „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

Trwa pandemią korona wirusa

NIE WYCHODŹMY BEZ POTRZEBY Z DOMU,

Grupa wolontariuszy, pełnoletnie osoby - zadeklarowały pomoc osobom starszym
i potrzebującym w zrobieniu zakupów,
Zainteresowane pomocą osoby prosimy

o kontakt pod numerem telefonu 663840207 do p. organisty Krzysztofa. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej grupy też może dzwonić pod ten numer.

Obowiązuje Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św.

Kancelaria we wtorek, środę, czwartek 16.00-18.00 tylko w pilnych sprawach po kontakcie telefonicznym.

Parafianom i gościom (internetowym) życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

W minionym tygodnu odeszli do wieczności Zofia Musiałkiewicz, Kazimierz Kałuża, Tomasz Chodkiewicz, Julian Chmielik, Wieczny odpoczynek..

 

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl