baner strona glowna

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Biblijna rozpoczyna Tydzień Biblijny. Z okazji Czwartego Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego zachęcamy do lektury i medytacji Ewangelii wg. św. Mateusza. Niech Słowo Boże stanie się inspiracją do lepszego chrześcijańskiego życia.

W liturgii na Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć do 65 osób. Serdecznie zapraszamy i przypominamy o zachowaniu odstępów w ławkach, maski ochronne nosimy również w kościele. W dalszym ciągu transmisje Mszy świętej będą prowadzone na stronie parafii na Facebooku. W tygodniu o 18.30, W niedzielę o 7.00, 9.00,11.00, 12.30, 18.30, 20.00. Prosimy o subskrypcję kanału na YouTube.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Biblijna, o godz. 8.30 Godzinki ku czci NMP, o godz.18.00 Nieszpory,

Środa – św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy, o 18.00 nowenna do MBN Pomocy.

Piątek1 maja św. Józefa Rzemieślnika, spowiedź od 17.00.

W piątek rozpocznie się miesiąc maj. Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o godz. 18.00 przed wieczorną Eucharystią.

Sobota - uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny.(przeniesiona z 3 maja) Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.30. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 7.30 do 9.00.
Nie będzie odwiedzin chorych z
Komunią Świętą

2 maja, to Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób pokazać nasze przywiązanie do barw narodowych.

W Niedzielę Dobrego Pasterza rozpocznie się Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej okazji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

I m-ca, Adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św., Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 12.30, od godz. 17.00 do godz. 18.00 Adoracja, a o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe,

W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.

Przewodniczący KEP Abp Stanisław Gądecki zwraca siędo wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. 

Zachęcamy do tworzenia „parafialnej tarczy antykryzysowej”. Wspierajmy tych, którzy mieszkają bądź pracują na terenie naszych parafii. Korzystajmy z zakupów w osiedlowych sklepikach, a kiedy to będzie możliwe z usług, które znajdują się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Na naszej parafialnej tablicy ogłoszeń możemy umieszczać informację  nt. dostępnych w naszej parafii usług lub zapotrzebowaniu na nie. Swoje ogłoszenia można przynosić do Kancelarii bądź przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Zwracamy się do NASZYCH PARAFIAN i do Tych z PAŃSTWA, którym leży na sercu troska o nasz kościół z prośbą o pomoc. Utrzymujemy się z waszych ofiar. Prosimy o wsparcie.... 56 1090 2486 0000 0001 1938 7702 z dopiskiem: „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

Trwa pandemią korona wirusa

NIE WYCHODŹMY BEZ POTRZEBY Z DOMU,

Grupa wolontariuszy, pełnoletnie osoby - zadeklarowały pomoc osobom starszym i potrzebującym w zrobieniu zakupów, Zainteresowane pomocą osoby prosimy o kontakt pod numerem telefonu 663840207 do p. organisty Krzysztofa. Jeśli ktoś chciałby dołączyć do tej grupy też może dzwonić pod ten numer.

Obowiązuje Dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św.

Kancelaria we wtorek, środę, czwartek 16.00-18.00 tylko w pilnych sprawach po kontakcie telefonicznym.

Gościom i parafianom życzymy błogosławionego czasu nowego tygodnia.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl