baner strona glowna

wniebowstąpienie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na podczas nabożeństwa majowego.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego- o 8.30 godzinki ku czci NMP, o 18.00 Nabożeństwo majowe,

Wtorek- 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Podziękujmy Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, prośmy o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Dla zmarłych prośmy o radość nieba.

Środa - o godz. 18.00 majowe i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Niedziela Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy. To ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną

Rok temu w tym czasie zainaugurowaliśmy charytatywne koncerty na rzecz renowacji naszych organów. W tym roku organizacja koncertu jest niemożliwa z powodu ograniczeń, ale pamiętając o tym, że muzyka jest INTEGRALNĄ częścią liturgii zapraszamy za ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe, które będzie bardziej muzyczne niż zwykle.
"Nabożeństwo Maryjne malowane dźwiękiem" – 31 maja 2020 o 17.30 w trakcie będziemy wspólnie śpiewać pieśni maryjne i wysłuchamy utworów organowych i improwizacji, które pięknem organowego brzmienia jeszcze bardziej przybliżą nas do Boga. Na zakończenie będzie można wesprzeć dalsze prace remontowe organów składając dobrowolne ofiary do specjalnie przygotowanej na ten cel skarbony z piszczałkami. Serdecznie zapraszamy.

Godzinki ku czci NMP o 8.30, o godz. 17.30 Nabożeństwo Majowe

W związku z realizowanym kolejnym etapem remontu elewacji kościoła zwracamy się
z prośbą o przekazanie ofiary na ten cel 24 maja 2020 do skarbonki przy stoliku z prasą katolicką. W Marcu zebraliśmy 3300zł. Za wszelką dotychczasową pomoc na rzecz kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać!

W liturgii na Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć do 100 osób. Serdecznie zapraszamy i przypominamy o zachowaniu odstępów w ławkach, maski ochronne nosimy również w kościele.

Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła. Prosimy o wsparcie....
56 1090 2486 0000 0001 1938 7702
z dopiskiem: „NA CELE KULTU RELIGIJNEGO”

Informujemy również, że w kancelarii i zakrystii jest już możliwość składania ofiary za Mszę lub na potrzeby Kościoła za pomocą karty czy przy pomocy BLIKu.

Trwa pandemia korona wirusa

NIE WYCHODŹMY BEZ POTRZEBY Z DOMU,

Dbajmy o siebie i swoich najbliższych.

Kancelaria we wtorek, środę, czwartek 16.00-18.00 tylko w pilnych sprawach po kontakcie telefonicznym.

Gościom i parafianom życzymy błogosławionego czasu nowego tygodnia.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Mirosława Kuklok, Halina Gidaszewska, Lena Raszczuk.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl