baner strona glowna

droga JezusOGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego. Litania do Serca Jezusowego w czerwcu przez cały tydzień po mszy wieczornej

W rozpoczętym dziś tygodniu.

Niedziela – o 8.30 godzinki o NMP, Msza w int. Apostolatu Zbawczego Cierpienia o godz. 12.30,

21 czerwca o 17.00 inaugurujemy kolejny cykl koncertów organowych. Wystąpi najmłodszy organista Jasnogórski Marcin Gawęda. Usłyszymy jego repertuar dyplomowy z racji zakończenia studiów muzycznych w Krakowie. Podczas koncertu zbiórka na remont naszego instrumentu.

godz. 18.00 Nabożeństwo Czerwcowe,

We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

We wtorek o 19.15 w kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP i starszych.

W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Jest to święto patronalne naszej diecezji.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00.

O 19.30 na plebani spotkanie katechetów pracujących w naszej parafii.

W piątek zakończenie roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.

Dziękujemy za zaangażowanie w Oktawie Bożego Ciała, całej asyście, noszącym baldachim, poduszki i sztandary, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz panu organiście i wszystkim zaangażowanym w śpiew.

Parafialny Zespół „Caritas” dziękuje o pomoc przy wykonaniu wianuszków na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Z ofiar na pomoc dla potrzebujących zebrano 389 zł.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny wyłożony na stoliku z tyłu kościoła.

Zapraszamy na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 11 lipca 2020 r. (sobota)  Wyjazd o 7.00. Koszt 40 zł. Zapisy w agendzie książkowej. Kontakt tel.: 717930598, 713364722; 536 602 187.

Zostały zniesione limity osób uczestniczących na Mszy św. Nadal obowiązuje zdrowy rozsądek i troska o siebie i innych. Serdecznie wszystkich zapraszamy i przypominamy o zachowaniu odstępów w ławkach, maski ochronne nosimy również w kościele.

Wizyty z Komunią świętą u chorych są zawieszone. Kapłani mogą przyjść z komunią i spowiedzią tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny.

Kancelaria we wtorek, środę, czwartek 16.00-18.00

Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stefania Macińska, Janusz Choć.

Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl