baner strona glowna

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.
  W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. W czasie wakacji – lipiec, sierpień
 • Msze św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.30, w niedziele bez zmian
 • Kancelaria parafialna czynna we wtorek, środę i czwartek od 16.00 do 18.00 
 1. Za tydzień Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz remontowy naszego kościoła.
  W ubiegłym miesiącu zebraliśmy wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii kwotę 3100 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Wszystkie prace polecamy modlitwie naszych Parafian.
 2. W rozpoczętym dziś tygodniu.
 • niedziela - I m-ca, Adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św.,

o 8.30 godzinki ku czci NMP

o 12.30 Msza św. w int. Wspólnoty Żywego Różańca, po Mszy zmiana Tajemnic,
o godz. 16.00 katecheza przed chrzcielna,

od godz. 15.00 do 18.00 Adoracja Najśw. Sakramentu dla członków Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego przy naszej parafii, w intencji pasterzy, kapłanów, rodzin i ojczyzny oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

o godz. 18.00 Nieszpory.

 • poniedziałek- bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 • środa- św. Jana z Dukli, godz. 18.00 - Nowenna do MBNP,
 • sobota – św. Benedykta, opata, patrona Europy. Od godz. 8.00 sprzątanie kościoła przed uroczystością odpustową.
 • niedziela – 12 lipca zapraszamy parafian i gości na odpust św. Henryka. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona o 12.30 przez ks. Krzysztofa Majdera tegorocznego neoprezbitera.
 • Po Mszy św. odpustowej zapraszamy na mini koncert organowy. Zachęcamy aby pozostać i przedłużając radość odpustu wysłuchać kilku utworów muzycznych. Przy organach wystąpi Krzysztof Garczarek (organista parafii św. Maksymiliana we Wrocławiu-Gądowie), na flecie zagra znakomita artystka – Ilona Kalińska, a zaśpiewa Tomasz Radziszewski, który przez blisko 2 lata prowadził nasz chór parafialny. Po tym koncercie będzie można złożyć dobrowolne ofiary na dalszą pracę przy naszych organach. Podczas czerwcowego koncertu zebraliśmy kwotę 712 zł za co składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. stan łaski uświęcającej, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca św. Odpust ten można ofiarować za siebie albo za osobę zmarłą.
 • Zostały zniesione limity osób uczestniczących na Mszy św. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału na Mszy św. Przypominamy o zachowaniu odstępów w ławkach, maski ochronne nosimy również w kościele.
 • Wizyty z Komunią świętą u chorych są zawieszone. Kapłani mogą przyjść z komunią
  i spowiedzią tylko na wyraźną prośbę chorego lub jego rodziny.
 • Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.
 • W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Wiktoria Jagła. Wieczne odpoczywanie …..
Copyright © 2016-2019 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl