baner strona glowna

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - 30 października 2016 r.

zacheusz

 Bóg poszukuje człowieka, pragnie jego szczęścia, jego zbawienia.
Biblia podkreśla jednocześnie, że gdy człowiek spotka Boga, zmienia się całkowicie. Zacheusz z dzisiejszej Ewangelii jest dobrym tego przykładem. Pozwólmy zatem odnaleźć się Bogu, miejmy głębokie pragnienie spotkania z Nim. Doskonałą okazją do tego jest modlitwa różańcowa. 

Jeszcze dziś i jutro spotkamy się na różańcu o godz. 18.00.
Ostatni różaniec dla dzieci w poniedziałek 17.30.  

W rozpoczętym dziś tygodniu:

 • niedziela- spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. po Mszy św.
  o godz. 11.00. Będą prezentowane stroje liturgiczne i odbędzie się przymiarka. 18.00- Różaniec

 • poniedziałek- pod hasłem HOLYWINS odbędzie się Marsz Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie w kościele NMP na Piasku Mszą św. o godz. 18:00. Po niej uwielbienie prowadzone przez Inicjatywę muzyczną WROCŁAW WIELBI, a następnie przejście ze śpiewem do Rynku. Zakończenie ok. 21:00 Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy do udziału.

 •  wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych:której liturgiczne obchody przypominają nam chrześcijańskie powołanie do świętości.

w naszym kościele Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 11:00, 12:30 i 18:30,

nabożeństwo za zmarłych i procesja różańcowa w kościele, o godz. 17:30,

Msza św. i nabożeństwo na cmentarzu przy ul. Bardzkiej o godz. 14:00,

 • środa – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00,

 • czwartek – I m-ca, spowiedź od godz. 17:00, Adoracja Najśw. Sakr. do godz. 20:00,o godz. 17:30 – pierwsze nabożeństwo wypominkowe, zapraszamy mieszkańców ulicy Łódzkiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wypominkowej codziennie oprócz środy – w tym dniu jest Nowenna do MBNP. Plan modlitwy znajduje się w gablocie. W niedzielę o godz. 12:30 będzie odprawiana Msza św. w intencji zmarłych parafian, polecanych w modlitwie wypominkowej w danym tygodniu.

 • piątek – I m-ca, św. Karola Boromeusza, bpa spowiedź od godz. 16:00,

 • sobota – I m-ca księża odwiedzą chorych z komunią św.

 • niedziela- spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12:30.
  o 16.00 katecheza przed chrzcielna.
 1. Przyjmujemy na wypominki jednorazowe. Zostały już przygotowane i wyłożone na stoliku kartki, na których CZYTELNIE wpisujemy IMIONA I NAZWISKA zmarłych oraz ADRES ofiarodawcy a następnie składamy je w zakrystii lub w kancelarii

 2. Przez osiem pierwszych dni listopada – do 8 listopada – duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.

 3. Jako chrześcijanie pamiętajmy też o kulturze i właściwym zachowaniu, kiedy w tych dniach panuje wzmożony ruch na drogach, na cmentarzach, o bezpieczeństwie, aby świątecznej radości nie zakłóciły jakieś przykrości czy nieszczęścia. Szczegółowe wskazania Policji na plakacie w gablocie.

 4. Chór parafialny zaprasza na próby w środę na 17.00 i sobotę na 12.00 w salce katechetycznej.

 5. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej, Miłujcie się i inne tytuły prasowe.

 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Piotr Benisz. Polećmy go miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

 7. Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa w dążeniu do świętości.
Copyright © 2016-2024 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl