baner strona glowna

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 06 listopada 2016 r.

ziemia Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i  życiu  wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać  naszą wiarę w to, że  spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo  „Bóg nie jest Bogiem umarłych,  lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie: dziś o godz. 17.30 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach z ul. Wesołej. Ta różańcowa modlitwa za zmarłych odbywa się każdego wieczoru (oprócz środy); plan wisi w gablocie.

Przypominamy również o możliwości uzyskania w tych dniach (do 8 listopada) odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami za odwiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

W rozpoczętym tygodniu:

  • Dziś – Spotkanie członków Wspólnoty Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 12.30.
  • O godz. 12.30 Msza św. w intencji zmarłych parafian, polecanych w modlitwie wypominkowej w danym tygodniu. Nabożeństwo wypominkowe codziennie za wyjątkiem środy o godz. 17:30. Plan wisi w gablocie.
  • środa – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej –  która jest katedrą biskupa Rzymu czyli papieża. Przy tej okazji pomyślmy o naszym posłuszeństwie nauczaniu papieskiemu i o naszej modlitwie w intencji widzialnej głowy Kościoła, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,
  • czwartek – św. Leona Wielkiego, pap.
  • piątek – św. Marcina z Tours, bpa, 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.  o godz. 9:00 droga Krzyżowa i Msza św.,
  • Kuria Metropolitalna Wrocławska przekazuje informację skierowaną do wszystkich kapłanów i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej, iż decyzją Episkopatu została udzielona w Polsce dyspensa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 XI 2016 r.
  • sobota – św. Jozafata, bpa i m.

Na stoliku są przygotowane kartki, na których – PROSIMY CZYTELNIE – wpisujemy IMIONA i NAZWISKA ZMARŁYCH oraz adres ofiarodawcy; przyjmujemy na wypominki roczne. Kartki z imionami których polecamy modlitwie Kościoła można składać w zakrystii lub w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary składane z racji wypominek!

 Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.

 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp.  Helena Mitura, Zofia Skierniewska, Henryka Nowacka. Polećmy je miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

 Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

Copyright © 2016-2024 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl