baner strona glowna

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - 13 listopada 2016 r.

rok Mil

 

W przyszłą niedzielę zakończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Duchowo będziemy się łączyć z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękować za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

Dziś o godz. 15.00 w Katedrze Wrocławskiej uroczysta Msza św. kończąca Rok Święty Miłosierdzia pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego.

Liturgia Słowa dzisiejszej, przedostatniej, niedzieli roku liturgicznego przypomina nam o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdą i każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze. W Ewangelii znajdziemy również zapowiedź prześladowań. Wierność Chrystusowi i Jego nauce spotka się z niezrozumieniem i wrogością nawet ze strony najbliższych, jednak obietnica wspaniałej nagrody winna nas motywować do prowadzenia życia prawdziwie chrześcijańskiego i bycia świadkiem tego, że Pan Bóg jest stale obecny wśród swojego ludu.

 W rozpoczętym tygodniu:

 • Dziś – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym zbiórka do puszek na pomoc Chrześcijanom prześladowanym w Iraku
 •  O godz. 12.30 Msza św. w intencji zmarłych parafian, polecanych w modlitwie wypominkowej w minionym tygodniu. Nabożeństwa wypominkowe codziennie oprócz środy o godz. 17.30. Plan wisi w gablocie.
 • Poniedziałek - Msza św. w int. Papieża, Ojczyzny, Rodziny Radio Maryja i TV Trwam o 18.30,
 • Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gimnazjum i starszych o 19.15.
 • wtorek - spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa o 19.15 w salce.
 • środa – Rocznica poświęcenia Katedry Metropolitalnej Wrocławskiej – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00,
 • spotkanie zespołu katechetycznego naszej parafii o 19.30 na plebani.
 • czwartek – św. Elżbiety Węgierskiej, jednej z pierwszych tercjarek franciszkańskich, patronka Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która prowadziła głębokie życie duchowe i oddawała się posłudze miłosierdzia – stąd też nazywa się ją patronką miłosierdzia chrześcijańskiego;
 • piątek – bł. Karoliny Kózkówny, która od najmłodszych lat ukochała modlitwę i starała się wzrastać w miłości Bożej; poniosła śmierć męczeńską na początku I wojny światowej, broniąc cnoty czystości i ludzkiej godności;
 • sobota – bł. Salomei, klaryski,
 • niedziela Chrystusa Króla Wszechświata.- Apostolat Zbawczego Cierpienia ma swoja mszę o 12.30 a później spotkanie w salce.
 • Za tydzień zbiórka do puszek na prace remontowe przy naszym kościele. W ubiegłym miesiącu uzbieraliśmy 4400zł wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii. W tym miesiącu zostaną zakończone całkowicie prace przy zabytkowym ogrodzeniu kościoła. Staramy się o kolejne dofinansowanie od Prezydenta miasta Wrocławia na dalsze prace remontowe elewacji kościoła. Za dotychczasowe ofiary wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Na stoliku są przygotowane kartki, na których – PROSIMY CZYTELNIE – wpisujemy IMIONA i NAZWISKA ZMARŁYCH oraz adres ofiarodawcy; przyjmujemy na wypominki roczne. Kartki z imionami których polecamy modlitwie Kościoła można składać w zakrystii lub w kancelarii. Bóg zapłać za ofiary składane z racji wypominek!
 2. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny z kalendarzem o sukienkach wotywnych MB Częstochowskiej na 2017 r. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp.  Marianna Czeczenikow. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.
Copyright © 2016-2024 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl