baner strona glowna

 Niedziela Chrystusa Króla - 20 listopada 2016 r.

rok MilPrzeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj kończy się w Kościele jubileuszowy Rok Święty Miłosierdzia. Był to szczególny czas łaski. Ufamy, że wielu z nas w tym roku wróciło w miłosierne ramiona Ojca, odnowiło swoją wiarę, uporządkowało swoje rodzinne, małżeńskie sprawy. Jest za co dziękować. Duchowo łączymy się z Ojcem Świętym oraz osobiście i wspólnotowo dziękujemy za wszelkie łaski, jakich Pan Bóg udzielił Kościołowi i każdemu z nas.

 

 

 1. Dzisiaj na zakończenie mszy św. podczas nabożeństwo eucharystycznego, oddamy się pod opiekę Jezusa Chrystusa uznając Go za swojego Króla i Pana. Zaprośmy Go do wszystkich sfer naszego życia.
 2. Za odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego: O Jezu najsłodszy…, można uzyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczniemy następny rok liturgiczny. Hasłem tego roku będą słowa z nakazu misyjnego Chrystusa: „Idźcie i głoście”. Będziemy więc wezwani do świadczenia o Panu Jezusie i przemieniania tego świata na bardziej Boży.
 4. Dzisiaj zbiórka do puszek na prace remontowe przy naszym kościele. W ubiegłym miesiącu uzbieraliśmy 4400 zł wraz z indywidualnymi wpłatami na konto parafii. W tym miesiącu zostaną zakończone całkowicie prace przy zabytkowym ogrodzeniu kościoła. Staramy się o kolejne dofinansowanie od Prezydenta miasta Wrocławia na dalsze prace remontowe elewacji kościoła. Za dotychczasowe ofiary wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. W rozpoczętym dziś tygodniu:
 • niedziela Chrystusa Króla Wszechświata.- Apostolat Zbawczego Cierpienia ma swoja mszę o 12.30 a później spotkanie w salce.
 • wypominki o godz.17.30. ul. Komandorska
 • schola dziecięca ma próbę o 18.15.
 • piątek – Ostatni m-ca wypominki roczne za zmarłych o 17:30 i Msza Św. w intencjach zbiorowych za zmarłych, kartki z intencjami składamy w kancelarii i zakrystii,
 • środa – św. Męczenników Andrzeja Dunc - Lac, kapł. I towarzyszy, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00,
 • wtorek – św. Cecylii
 • poniedziałek- ofiarowanie NMP- ostatnie wypominki o 17.30 ul. Komandorska i bez adresu
 • niedziela – spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po mszy na 11.00 w salce katechetycznej
 • W przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków na wigilijny stół. Ofiary składane z racji „opłatka” przeznaczamy na fundusz remontowy. Jednocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez ks. proboszcza do roznoszenia po terenie parafii opłatków.
 • Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe. Do nabycia są także kartki świąteczne.
 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Stanisława Kot. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.
Copyright © 2016-2024 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl